Novinky

Virtuálna registračná pokladňa je už realitou

Podnikateľom, ktorí budú od 1. apríla evidovať hotovostné platby, vytvárať a tlačiť pokladničné doklady cez virtuálnu registračnú pokladňu (VRP), je už k dispozícii mobilná aplikácia "Pokladňa". Prostredníctvom nej sa môžu k VRP pripojiť. Dostupná je v mobilnom obchode Google Play pre operačný systém Android. Pripravuje sa aj pre operačný systém iOS.
      
"Bezplatná aplikácia je k dispozícii aj pre smartfóny a tablety. Podnikatelia teda nemusia používať len počítač alebo notebook. Pracovať v aplikácii môžu po doručení prihlasovacích údajov, ktoré im prídu poštou v bezpečnostnej obálke. Mobilná aplikácia má všetky funkcionality ako tá, ktorá je určená pre klasické stolové počítače či notebooky. Tou hlavnou je vytvorenie a vytlačenie pokladničného dokladu.
      
Aplikácia je určená pre podnikateľov, ktorým od apríla vzniká povinnosť používať registračnú pokladňu a zároveň mesačne vydajú maximálne 1000 bločkov. Od apríla môžu využívať aj ďalšiu novinku, ktorou je mobilná aplikácia "Over doklad". "Pripravená je pre oba spomínané operačné systémy Android a iOS. Každý bloček vydaný cez VRP bude mať unikátny QR kód. Po spustení aplikácie stačí nasnímať tento kód. Na displeji mobilného zariadenia sa zobrazí bloček v elektronickej podobe. Užívateľ si tak môže porovnať, či sú na vytlačenom doklade rovnaké údaje ako na elektronickom.

PN

Páčil sa Vám článok?
ZPS na sociálnych sieťach