Vnímanie podnikania

Zlepšujeme imidž podnikania a podnikateľov u nepodnikateľskej verejnosti

Podnikatelia sú hrdinovia dneška 

Podnikatelia sú tvorcami hodnôt, zároveň preberajú zodpovednosť za seba aj svojich zamestnancov a ťahajú ekonomiku dopredu, aj keď si z nich štát robí dojnú kravu. Napriek tomu majú negatívny imidž a doplácajú na medializáciu kriminálnikov, ktorých za podnikateľov ani nemožno považovať. 

ZPS chce preto vylepšovať obraz podnikania na Slovensku. Ako?

Vyhlasujeme podnikateľské súťaže, predstavujeme príbehy inšpiratívnych podnikateľov a pracujeme s ambasádormi, ktorí sa hrdo hlásia k „povolaniu“ podnikateľ. Takisto realizujeme rôzne kampane, ktoré pomáhajú vylepšovať vnímanie podnikania na Slovensku.

 

Strasti a slasti podnikania vo futbale

Aj vy ste fanúšikom futbalu? Napadlo vás niekedy, že futbalový klub je vlastne úplne rovnaký právnický subjekt ako váš podnik? Viete, že každý futbalový klub na Slovensku funguje rovnako ako firma, ktorá musí vykazovať určité finančné ukazovatele a riadiť sa podľa právnych noriem pre podnikateľov? Týmto a mnohým ďalším otázkam sa venuje relácia Združenia podnikateľov Slovenska ,,Poďme k Veci“, ktorá prináša najnovšiu diskusiu Jána Oravca s jeho hosťami, generálnym manažérom futbalového klubu AS Trenčín, Róbertom Rybníčkom a senior manažérom spoločnosti Deloitte Slovensko, Petrom Hennelom. Tento krát v mužskej zostave na tému Strasti a slasti podnikania vo futbale.

Viac

Podnikateľka Slovenska

Súťaž Podnikateľka Slovenska bola založená už v roku 1999 a jej vyhlasovateľom je Slovak Business Agency, ktorej spoluzakladateľom je ZPS. Cieľom tejto súťaže je oceniť začínajúce aj etablované slovenské podnikateľky a zároveň tak priniesť inšpiráciu pre všetky budúce podnikateľky. 

Webstránka
Podnikateľka Slovenska

Mladý inovatívny podnikateľ

ZPS vyhlasuje každoročne v spolupráci s Junior Chamber International Slovensko a mesačníkom PROFIT súťaž pre všetkých mladých podnikateľov do 40 rokov, ktorí majú zaujímavý inovatívny biznis. Cieľom súťaže je podporiť chuť mladých ľudí do podnikania.

Webstránka
Mladý inovatívny podnikateľ

Študentská podnikateľská cena

Súťaž je určená pre študentov vysokých škôl, ktorí už počas školy začali podnikať a realizovať svoj študentský nápad. Súťaž vyhlasuje ZPS spolu s Junior Chamber International s cieľom motivovať aj ostatných študentov k podnikaniu formou ukazovania inšpiratívnych príkladov. 

Webstránka
Študentská podnikateľská cena
ZPS na sociálnych sieťach

30 rokov ZPS

1989-2019

30 rokov na strane slobodného podnikania