Novinky

V dňoch 20.- 21. 01. 2010 sa v Bruseli uskutočnilo 459. plenárne zasadnutie Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru

Plenárneho zasadnutia sa zúčastnil aj prezident Združenia podnikateľov Slovenska a člen prezídia Republikovej únie zamestnávateľov Ján Oravec

Plenárneho zasadnutia sa zúčastnil aj prezident Združenia podnikateľov Slovenska a člen prezídia Republikovej únie zamestnávateľov Ján Oravec, ktorý v EHSV zastupuje slovenských zamestnávateľov. 

Prezident ZPS vystúpil so stanoviskom k návrhu nariadení Európskeho parlamentu a Rady, ktorým sa zriaďujú 4 nové európske regulačné orgány: pre systémové riziká, pre poisťovníctvo a dôchodkové poistenie, pre cenné papiere a trhy a pre bankovníctvo.

Ján Oravec vo svojom vystúpení označil za "všeobecný omyl" predpoklad, že súčasná kríza vznikla preto, že ekonomika, najmä finančné trhy, boli neregulované. Zdôraznil, že "zakladanie nových regulačných orgánov nie je za záruku toho, že sa už podobná kríza nezopakuje".   

Upozornil taktiež, že "nielenže ďalšia kríza môže vzniknúť, môže sa zopakovať aj to, že práve novo zakladané regulačné orgány môžu byť dokonca aj jej priamou príčinou" (prepis vystúpenia sa nachádza v prílohe tejto správy). Vrámci rokovania EHSV v mene súčasného španielskeho predsedníctva Rady EÚ vystúpil Diego López Garrido, španielsky tajomník pre európske záležitosti.


Páčil sa Vám článok?
ZPS na sociálnych sieťach