Novinky

img
img28.11.2016  Má práca budúcnosť?

Ak Vás od odchodu do dôchodku ešte delia mesiace a roky zamestnania, mali by ste spozornieť. Dôvodom je niekoľko zásadných trendov, ktoré významne ovplyvnia aj vašu profesiu. Úplne sa zmení druh práce, obsah práce aj jej forma. viac »

img
img25.11.2016  Donúti ilegálny tatarák úrady k sebareflexii?

Tatársky biftek je tradičná špecialita zo surového mäsa, ktorá je obľúbená nielen na Slovensku, ale aj vo väčšine európskych krajín. Na rozdiel od nich je však tatarák na Slovensku ilegálnou pochutinou. „Mimo zákon“ ho postavila vyhláška... viac »

img
img28.10.2016  Biznis priority pre školstvo

Školstvo na Slovensku i vo vyspelom svete stojí pred obrovskou výzvou: posledné zásadné zmeny v ňom prebehli ešte v 19. storočí, má nám však pomáhať úspešne sa prispôsobovať požiadavkám 21. storočia. viac »

img
img17.10.2016  3 otázky vláde k schválenému rozpočtu

Pohľad na najnovší rozpočet z dielne ministerstva financií, ktorý schválila vláda, vyvoláva veľa otáznikov. Tu sú 3 najdôležitejšie: 1. Kedy sa konečne dožijeme vyrovnaného rozpočtu a zodpovednej rozpočtovej politiky? viac »

img
img06.10.2016  Pohľad na najnovší rozpočet vyvoláva veľa otáznikov

Prezident ZPS tvrdí, že vláda sa budúci rok chystá od občanov a podnikateľov vybrať 15,5 miliardy eur a minúť až 17,5 miliardy eur, teda o 2 miliardy viac než bude mať k dispozícii. viac »

img
img06.10.2016  Tri otázky k vládou schválenému návrhu rozpočtu verejnej správy na roky 2017 až 2019

Pohľad na najnovší rozpočet z dielne ministerstva financií, ktorý tento týždeň schválila vláda, vyvoláva veľa otáznikov. Najdôležitejšie 3 otázky adresujeme vláde a ministerstvu: viac »

img
img04.10.2016  Prezident ZPS dnes predsedal Výboru Republikovej únie zamestnávateľov pre európske záležitosti a zahraničné vzťahy

Súčasťou programu bolo aj stretnutie s delegáciou švédskych zamestnávateľov – Confederation of Swedish Enterprise. viac »

img
img30.09.2016  Bude hokejový Tím Európa predobrazom budúcej EÚ?

Spočiatku zaznávaný projekt Tímu Európa pre Svetový pohár v hokeji môže poslúžiť ako užitočná inšpirácia pri hľadaní najlepšieho spôsobu fungovania Európskej únie. Obzvlášť po referende vo Veľkej Británii sa v médiách najčastejšie pretriasajú... viac »

img
img29.09.2016  V Bratislave dnes prebiehalo 5. zasadnutie Generálnej rady Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťami zasadnutia boli Ľudovít Ódor, člen Rady pre rozpočtovú zodpovednosť a Tomáš Szalay, výkonný riaditeľ Health Policy Institute. viac »

img
img05.09.2016  Terorizmus, chudoba a ekonómia

S pribúdajúcim počtom teroristických útokov v Európe naberajú na obrátkach vášnivé diskusie nielen o okolnostiach konkrétnych útokov, ale aj o príčinách terorizmu, o motívoch, ktoré teroristov vedú k spáchaniu ich ohavných činov. viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri