Novinky

img
img20.03.2018  Čo môžeme rozumieť pod slovným spojením inovatívne školstvo?

Združenie podnikateľov Slovenska sa venovalo téme inovatívneho školstva na celodennej konferencii Podnikateľské vzdelávanie - budúcnosť konkurencieschopnosti Slovenska. Na konferencii sa stretli viacerí odborní prednášajúci, ktorí sa aktívne venujú.. viac »

img
img19.03.2018  Školstvo na Slovensku - ako ďalej...

Nakoľko Združenie podnikateľov Slovenska vníma školstvo ako jednu z hlavných línií, ktorú treba podporovať a rozvíjať, rozhodlo sa zorganizovať konferenciu na túto tému za účelom prepojenia podnikateľského prostredia na Slovensku a zlepšenia... viac »

img
img16.03.2018  Ako financovať rast inovatívnych firiem?

Dobrý nápad zďaleka nestačí. Bez peňazí sa do praxe nedostane. viac »

img
img15.03.2018  Podnikateľské vzdelávanie - budúcnosť konkurencieschopnosti Slovenska. Rezonancie 2018

Nehľadáme frekvenciu, ktorá rozvlní most. Nehľadáme soprán, ktorý rozbije pohár. Hľadáme súzvuk medzi svetom podnikania a svetom vzdelávania, nové partnerstvá, ktoré dokážu jasne hovoriť a pozorne počúvať. viac »

img
img14.03.2018  Prečo zanedbávame podnikateľské prostredie?

Združenie podnikateľov Slovenska si Vás ako partner podujatia dovoľuje pozvať na druhé zo 7 diskusných fór pod názvom: „Dobehne tiger do cieľa?“ viac »

img
img13.03.2018  ZPS záleží na úrovni vzdelania a školstva v našej krajine!

Pozrite si ďaľšiu diskusiu zo série viac »

img
img06.03.2018  Zapojte sa s nami do snahy znížiť byrokraciu!

Diskusia o ankete Byrokratický nezmysel roka so štátnym tajomníkom ministerstva hospodárstva Rastislavom Chovancom a predsedom ZMPS Jánom Solíkom. viac »

img
img26.02.2018  Dajme zelenú inováciám a podnikaniu vo vzdelávaní

U nás sa už stalo nemilou tradíciou, že keď sa nám niečo nedarí, zvykneme na seba navzájom ukazovať prstom. Prípad nášho školstva nie je nijakou výnimkou. Školstvo je dlhodobo pod paľbou kritiky zamestnávateľov za to, že vychováva nepoužiteľných ... viac »

img
img23.02.2018  O Európskej únii, Petrovi Saganovi a prosperite Slovenska

Keby ste mali vysvetliť 10-ročnému dieťaťu, čo je to Európska únia a ako funguje, aké metafory by ste využili? Aj takúto otázku som dostal ako účastník panelovej diskusie v rámci Národného konventu o EÚ, ktorý sa po čase opäť zišiel v Bratislave, ... viac »

img
img01.02.2018  Zvýšené náklady podnikateľov zhoršujú ich konkurencieschopnosť

Podľa prezidenta Združenia podnikateľov Slovenska Oravca zámerom združenia v tomto roku a zároveň aj jeho prioritou je zlepšiť pozitívny obraz širokej verejnosti o podnikateľoch. viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri