Novinky

img
img23.02.2018  O Európskej únii, Petrovi Saganovi a prosperite Slovenska

Keby ste mali vysvetliť 10-ročnému dieťaťu, čo je to Európska únia a ako funguje, aké metafory by ste využili? Aj takúto otázku som dostal ako účastník panelovej diskusie v rámci Národného konventu o EÚ, ktorý sa po čase opäť zišiel v Bratislave, ... viac »

img
img01.02.2018  Zvýšené náklady podnikateľov zhoršujú ich konkurencieschopnosť

Podľa prezidenta Združenia podnikateľov Slovenska Oravca zámerom združenia v tomto roku a zároveň aj jeho prioritou je zlepšiť pozitívny obraz širokej verejnosti o podnikateľoch. viac »

img
img01.02.2018  V Bratislave dnes prebiehalo 2. zasadnutie Generálnej rady Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťami zasadnutia GR ZPS boli p. Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja a p. Viktor Nižňanský, riaditeľ Komunálneho výskumného a poradenského centra... viac »

img
img29.01.2018  Budíček, budúcnosť prichádza!

Ja ju vidím prichádzať v podobe finalistov súťaží na vyhľadávanie mladých a inovatívnych podnikateľov, ktoré už roky podporuje Združenie podnikateľov Slovenska. Má podobu podnikateľských príbehov a nápadov, ktoré by neboli možné bez dvoch zásadných viac »

img
img26.01.2018  Potrebujeme nový Davos

Každoročne pred začiatkom ekonomického fóra v Davose zverejňuje Oxfam, veľká charitatívna organizácia analýzu príjmovej nerovnosti vo svete. Tej sa dostáva veľa mediálnej pozornosti, ale bohužiaľ poskytuje úplne deformovaný pohľad na ekonomickú... viac »

img
img15.01.2018  Raz na byrokraciu zahynieme

Ďalší ročník našej ankety hľadajúcej byrokratický nezmysel roka má svojich “víťazov”. Úvodzovky sú namieste, pretože ocitnúť sa v top desiatke tejto ankety nie je žiadna radosť. Je to anticena, podobne ako Zlatá malina, ktorá upozorňuje na najhoršie viac »

img
img28.12.2017  Poznáme výsledky ankety Byrokratický nezmysel roka 2017!

Z 39 nominovaných opatrení v roku 2017 získala prvé miesto v ankete Byrokratický nezmysel roka na základe on-line hlasovania povinnosť podnikateľov pýtať si od úradov povolenie, ak chcú zamestnancom darovať využiteľný odpad. viac »

img
img22.12.2017  Slovensko hlási objav tmavej hmoty

Vedci už desaťročia tušia, že takmer 85% celkovej hmoty vo vesmíre tvorí tzv. tmavá hmota, ktorá bola pre nich dlho neviditeľná. Ak si slovenskú ekonomiku aspoň na chvíľu predstavíme ako malý vesmír, tak aj v ňom sa nachádza obdoba tmavej hmoty. viac »

img
img13.12.2017  Hlasujte za Byrokratický nezmysel roka 2017

Byrokratický nezmysel je anticena pre legislatívne opatrenie komplikujúce život podnikateľom. Odborným garantom je Združenie podnikateľov Slovenska. viac »

img
img08.12.2017  Delegáti Snemu ZPS diskutovali aj o podobe Slovenska za niekoľko desaťročí

Rastúca byrokracia, zvyšovanie odvodového zaťaženia podnikateľov, nadmerná regulácia, legislatíva brzdiaca podnikateľské aktivity - to sú len z niektoré z mnohých prekážok, ktoré bránia zlepšovaniu podnikateľského prostredia na Slovensku... viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri