Novinky

img
img08.02.2013  Výročný snem Združenia podnikateľov sa uskutoční 27. 2. 2013

Výročný Snem Združenia podnikateľov Slovenska (ZPS) sa uskutoční 27. februára v Bratislave. Rozhodli o tom dnes na rokovaní Generálnej rady ZPS jej členovia. viac »

img
img07.02.2013  Schizofrénia

Začiatkom tohto roka komisár EÚ pre priemysel a podnikanie Antonio Tajani predstavil návrh Európskej komisie pre podporu podnikania v Európe. Ako je už v Bruseli zvykom, aby nebolo pochýb o akcieschopnosti a o strategickom uvažovaní, v názve viac »

img
img07.02.2013  8. zasadnutie Generálnej rady Združenia podnikateľov Slovenska sa dnes konalo v Bratislave

Hosťom zasadnutia bol Daniel Duchoň, predseda Výboru NR SR pre financie a rozpočet viac »

img
img24.01.2013  Dvojaký meter na doping?

Ešte ani poriadne nestihli doznieť dozvuky jednej celoplanetárnej mediálnej udalosti, ktorou sa stal Baumgartnerov \"skok z vesmíru\", keď sa Lance Amstrong svojou spoveďou postaral o ďalšiu. viac »

img
img10.01.2013  Rus Gérard Depardieu

Slávny francúzsky herec Gérard Depardieu je už Rusom. Aj keď sa tak stalo len v posledných dňoch, na jeho hlavu sa už stihlo zniesť množstvo kritiky. Oficiálne miesta ho obvinili z nedostatku patriotizmu. viac »

img
img27.12.2012  Desať najkurióznejších daní

Dane z príjmov, spotreby a majetku sa vyvinuli ako tri najčastejšie používané spôsoby zdaňovania. Tu je môj – osobný a neúplný – výber desiatich najkurióznejších daní histórie a dneška. viac »

img
img13.12.2012  Zdroj podráždenia

Dnes je iritujúci najmä spôsob fiškálnej konsolidácie, ktorú si vláda vysvetlila nie ako šetrenie výdavkov, ale ako vyťahovanie peňazí z vreciek občanov a firiem. Len na zmenách v zdaňovaní z príjmov chce tak získať asi 370 miliónov eur. viac »

img
img05.12.2012  Kam bude smerovať Slovensko budúci rok?

Táto vláda dane nezníži. Vyhlásil včera na diskusnom fóre Hospodárskych novín HNClub premiér Róbert Fico. Diskutoval s ním aj prezident ZPS Ján Oravec. viac »

img
img29.11.2012  O troch zlyhaniach štátu v školstve

Štrajk učiteľov, nech už dopadne akokoľvek, sa vyznačuje jednou veľmi pozitívnou črtou. Podobné štrajky v zahraničí sú väčšinou štrajkami proti zmenám, ktorými nevyhnutne musí prejsť aj školstvo, bojom za zachovanie status quo. viac »

img
img29.11.2012  V Bratislave dnes prebiehalo 7. zasadnutie Genrálnej rady Združenia podnikateľov Slovenska

Ivan Šramko, predseda Rady pre rozpočtovú zodpovednosť, bol hosťom 7. zasadnutia Generánej rady ZPS viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri