Novinky

img
img30.09.2013  Neobhájiteľný superštát

Mal som zaujímavú a dlhú diskusiu o Spojených štátoch európskych. Stretnutie s vysokopostaveným úradníkom Európskej komisie v Bruseli bolo pôvodne na inú tému, zmenila ju však jeho náhodná veta „Nebol som zástancom Spojených štátov európskych, ale... viac »

img
img25.09.2013  V Bratislave dnes zasadala Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťom 3. zasadnutia Generálnej rady Združenia podnikateľov Slovenska bol viceguvernér Národnej banky Slovenska Ján Tóth viac »

img
img19.09.2013  Štátne vlastníctvo je obludná deformácia

Štátne vlastníctvo je morálny suterén, karikatúra skutočného vlastníctva, ktorá je zdrojom mnohého zla v ekonomike. Tento fakt je potrebné sústavne pripomínať. A treba ho pripomínať čo najhlasnejšie práve teraz, ... viac »

img
img12.09.2013  Prečo je dôležité chrániť štyri základné slobody?

Je v súčasnosti dôležité zachovávať slobody ako práca, obchodovanie a investovanie, na ktorých je postavený celý Európsky projekt?Prečo tak často zabúdame a berieme ich ako samozrejmosť? viac »

img
img05.09.2013  Budúcnosť peňazí v Bratislave

Niekto má peňazí veľa, iný málo. Niekto je posadnutý honbou za peniazmi, iný by najradšej žil v spoločnosti bez peňazí. Bez ohľadu na tieto rozdiely, všetci máme v súčasnosti spoločné niečo, čo si málokto uvedomuje. viac »

img
img03.09.2013  Ako financovať rozvoj svojho podnikania

Pozvánka na bezplatný seminár, ktorý organizuje Združenie podnikateľov Slovenska spolu s Národnou agentúrou pre rozvoj malého a stredného podnikania. viac »

img
img02.09.2013  Proti stimulom by bol bezmocný aj Usein Bolt

Predstavte si, že by sa Vám podarilo absolvovať bežecký súboj s Useinom Boltom, čerstvým majstrom sveta v behu na 100 a 200 metrov. Ba čo viac, predstavte si, že by ste ho v priamom súboji mohli poraziť. Zdá sa vám to nemožné? viac »

img
img27.08.2013  Investičné stimuly vybraným firmám sú úderom pre všetkých ostatných

Udeľovanie investičných stimulov vybraným firmám je úderom pod pás všetkým ostatným. Tvrdí to prezident Združenia podnikateľov Slovenska (ZPS) Ján Oravec. viac »

img
img22.08.2013  Dve tváre bankrotu

Bankrot nemá práve najlepšiu povesť. Keď počujeme slovo bankrot, väčšine z nás podvedome prebehnú po chrbte zimomriavky. A je úplne jedno, či sme podnikatelia, spotrebitelia, zamestnanci, zamestnávatelia alebo politici. viac »

img
img09.08.2013  Podnikatelia, nakopnite vládu k činom

Hlasujte za Byrokratický nezmysel 2013 viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri