Novinky

img
img10.02.2014  Podnikatelia diskutovali s F. Imreczem o správe daní

Eliminácia daňových únikov, dôsledné odhaľovanie daňových podvodov, ale aj zavádzanie elektronickej komunikácie medzi daňovými úradmi a daňovými subjektmi - to sú hlavné oblasti, na ktoré sa v súčasnosti sústreďuje Finančná správa SR. viac »

img
img06.02.2014  Na úrady s bičom Murphyho zákona

Dvanásť hektárov našich lesov je v ohrození. Nebezpečenstvo pre naše stromy tentokrát nepredstavuje nenažraný kôrovec ani ničivá víchrica, ale prílišná horlivosť jedného úradu. Úradu na ochranu osobných údajov parlament minulý rok schválil nový... viac »

img
img06.02.2014  Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska dnes zasadala v Bratislave

Hosťom 5. zasadnutia Generálnej rady ZPS bol František Imrecze, prezident Finančnej správy. viac »

img
img27.01.2014  Arogancia jedného úradu

Máte už bezpečnostný projekt na ochranu osobných údajov? Netrápte sa sami! Vyhnete sa pokute až 300 000 eur! Takáto reklama plná výkričníkov na mňa zasvietila jedného rána, zhodou okolností práve na druhý deň po tom, čo som na vlastnej koži zažil... viac »

img
img23.01.2014  Dva Barrosove omyly

Tento týždeň som mal možnosť diskutovať na pôde Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru v Bruseli s predsedom Európskej komisie Barrosom. Položil som mu dve otázky. viac »

img
img22.01.2014  Diskusia s José Manuelom Barrosom, predsedom Európskej komisie, v rámci plenárneho zasadnutia Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru

Prepis vystúpenia prezidenta ZPS, Ján Oravca, v diskusii s predsedom EK José Manuelom Barrosom viac »

img
img21.01.2014  Účastníkom 495. plenárneho zasadnutia Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru bol aj prezident Združenia podnikateľov Slovenska

Prezident Združenia podnikateľov Slovenska, Ján Oravec, diskutoval s predsedom Európskej komisie José Manuelom Barrosom... viac »

img
img13.01.2014  Rok 2014: Záhorie môže byť pozitívnym ostrovčekom

Na Silvestra sme si všetci vzájomne priali do nového roka veľa zdravia a šťastia. Jedno i druhé sú určite nepostrádateľné pre našu spokojnosť v práve sa začínajúcom roku. Pridá sa k nim však aj úspech v ekonomike?... viac »

img
img09.01.2014  Zákon na ochranu ekonomickej slobody

Rok 2014 sa patrí začať dobrou správou. Keďže o tie je momentálne v našich zemepisných šírkach núdza, dobrá správa prichádza až z ďalekého Gruzínska. Na začiatku roka 2014 tam vstúpil do platnosti nový zákon ... viac »

img
img02.01.2014  J. Oravec: V tomto roku neočakávame zlepšenie podnikateľského prostredia

Daňové licencie, tvrdšie zdanenie dlhov a možnosť odpočtu daňovej straty v prípade dane z príjmov, ako aj kontrolný výkaz z pohľadu dane z pridanej hodnoty, zníženie sadzby dane z príjmov právnických osôb sú zmeny, ktoré podstatne ovplyvnia ... viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri