Novinky

img
img14.04.2014  Vláda vyhlásila podnikateľom vojnu

Inak sa tuším nedá vysvetliť to, čo sa v posledných týždňoch deje. Takmer geometrickým radom pribúda príkladov zákonov, ktoré podnikateľom ukladajú nové povinnosti, uvaľujú na nich poplatky, hrozia novými sankciami, niečo im prikazujú a zakazujú. viac »

img
img20.03.2014  Nie stimulom, áno lepším podmienkam

Najprv spáva zo včerajšieho vydania tohto denníka: ministerstvo hospodárstva navrhuje schváliť ďalší stimul za milión eur vo forme daňových úľav. Nemecká firma má za ne v nasledujúcich troch rokoch vytvoriť 53 pracovných miest. viac »

img
img17.03.2014  Karel Kryl, jeho Bratříček a Ukrajina

Udalosti na Ukrajine vyvolali veľkú diskusiu dokonca aj na Slovensku, ktoré sa inak vyznačuje pomerne veľkou apatiou voči dianiu v zahraničí. Naša pozornosť sa sústredila na Ukrajinu zaslúžene. viac »

img
img06.03.2014  Inovovať musia všetci, aj Európska komisia

Európska komisia, prostredníctvom jej direktoriátu pre výskum a inovácie, zverejnila najnovšie výsledky porovnania inovačnej výkonnosti členských krajín EÚ. V konforntácii so svetom krajiny EÚ ako celok zaostávajú za Južnou Kóreou, USA a Japonskom. viac »

img
img24.02.2014  Slovensko, do toho!

Účinkovanie slovenských hokejistov na majstrovstvách sveta či olympijských hrách vždy so sebou prináša silnú emóciu. Keď sa im darí, ich výkon v nás dokáže vyvolať neuveriteľnú eufóriu, keď sa im nedarí, päť miliónov samozvaných hokejových odborníkov viac »

img
img20.02.2014  Atraktívna ponuka pre nášho suseda

Som presvedčený, že je úplne nereálne očakávať príklon Ukrajiny k Európskej únii aj napriek tomu, že mnohí ľudia na Ukrajine aj v Európe snívajú o tzv. „európskom smerovaní“ Ukrajiny. Nereálne je to kvôli rozpoltenosti verejnej mienky, ... viac »

img
img10.02.2014  Podnikatelia diskutovali s F. Imreczem o správe daní

Eliminácia daňových únikov, dôsledné odhaľovanie daňových podvodov, ale aj zavádzanie elektronickej komunikácie medzi daňovými úradmi a daňovými subjektmi - to sú hlavné oblasti, na ktoré sa v súčasnosti sústreďuje Finančná správa SR. viac »

img
img06.02.2014  Na úrady s bičom Murphyho zákona

Dvanásť hektárov našich lesov je v ohrození. Nebezpečenstvo pre naše stromy tentokrát nepredstavuje nenažraný kôrovec ani ničivá víchrica, ale prílišná horlivosť jedného úradu. Úradu na ochranu osobných údajov parlament minulý rok schválil nový... viac »

img
img06.02.2014  Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska dnes zasadala v Bratislave

Hosťom 5. zasadnutia Generálnej rady ZPS bol František Imrecze, prezident Finančnej správy. viac »

img
img27.01.2014  Arogancia jedného úradu

Máte už bezpečnostný projekt na ochranu osobných údajov? Netrápte sa sami! Vyhnete sa pokute až 300 000 eur! Takáto reklama plná výkričníkov na mňa zasvietila jedného rána, zhodou okolností práve na druhý deň po tom, čo som na vlastnej koži zažil... viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri