Novinky

img
img18.04.2014  Banková únia: plnou parou vpred k európskemu superštátu

Zdá sa, že politické elity v Bruseli sa začínajú rýchlo priúčať politickému populizmu. Ako inak než blížiacimi eurovoľbami sa dá vysvetliť v tomto období zvýšená frekvencia „radostných zvestí“ z Bruselu, ktoré majú urobiť život občanov EÚ šťastnejším viac »

img
img17.04.2014  Mladý inovatívny podnikateľ 2014

Hľadáme mladých podnikateľov, ktorí úspešne realizujú svoj zaujímavý podnikateľský nápad viac »

img
img14.04.2014  Vláda vyhlásila podnikateľom vojnu

Inak sa tuším nedá vysvetliť to, čo sa v posledných týždňoch deje. Takmer geometrickým radom pribúda príkladov zákonov, ktoré podnikateľom ukladajú nové povinnosti, uvaľujú na nich poplatky, hrozia novými sankciami, niečo im prikazujú a zakazujú. viac »

img
img20.03.2014  Nie stimulom, áno lepším podmienkam

Najprv spáva zo včerajšieho vydania tohto denníka: ministerstvo hospodárstva navrhuje schváliť ďalší stimul za milión eur vo forme daňových úľav. Nemecká firma má za ne v nasledujúcich troch rokoch vytvoriť 53 pracovných miest. viac »

img
img17.03.2014  Karel Kryl, jeho Bratříček a Ukrajina

Udalosti na Ukrajine vyvolali veľkú diskusiu dokonca aj na Slovensku, ktoré sa inak vyznačuje pomerne veľkou apatiou voči dianiu v zahraničí. Naša pozornosť sa sústredila na Ukrajinu zaslúžene. viac »

img
img06.03.2014  Inovovať musia všetci, aj Európska komisia

Európska komisia, prostredníctvom jej direktoriátu pre výskum a inovácie, zverejnila najnovšie výsledky porovnania inovačnej výkonnosti členských krajín EÚ. V konforntácii so svetom krajiny EÚ ako celok zaostávajú za Južnou Kóreou, USA a Japonskom. viac »

img
img24.02.2014  Slovensko, do toho!

Účinkovanie slovenských hokejistov na majstrovstvách sveta či olympijských hrách vždy so sebou prináša silnú emóciu. Keď sa im darí, ich výkon v nás dokáže vyvolať neuveriteľnú eufóriu, keď sa im nedarí, päť miliónov samozvaných hokejových odborníkov viac »

img
img20.02.2014  Atraktívna ponuka pre nášho suseda

Som presvedčený, že je úplne nereálne očakávať príklon Ukrajiny k Európskej únii aj napriek tomu, že mnohí ľudia na Ukrajine aj v Európe snívajú o tzv. „európskom smerovaní“ Ukrajiny. Nereálne je to kvôli rozpoltenosti verejnej mienky, ... viac »

img
img10.02.2014  Podnikatelia diskutovali s F. Imreczem o správe daní

Eliminácia daňových únikov, dôsledné odhaľovanie daňových podvodov, ale aj zavádzanie elektronickej komunikácie medzi daňovými úradmi a daňovými subjektmi - to sú hlavné oblasti, na ktoré sa v súčasnosti sústreďuje Finančná správa SR. viac »

img
img06.02.2014  Na úrady s bičom Murphyho zákona

Dvanásť hektárov našich lesov je v ohrození. Nebezpečenstvo pre naše stromy tentokrát nepredstavuje nenažraný kôrovec ani ničivá víchrica, ale prílišná horlivosť jedného úradu. Úradu na ochranu osobných údajov parlament minulý rok schválil nový... viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri