Novinky

img
img13.07.2015  Škodlivé snahy o turbointegráciu

Veľa sa už popísalo o tom, že problémom Grécka je euro. Je to pravda, ale len čiastočne. Euro v gréckej dráme naozaj zohráva podstatnú úlohu. Ale prapríčina toho, prečo je euro dôležitým ohnivkom v reťazi dnešných problémov gréckej ekonomiky, je ... viac »

img
img10.07.2015  Lídri EÚ premárnili päť "gréckych" rokov

Mimoriadne summity EÚ zvolávané do Bruselu na poslednú chvíľu. Rokovania lídrov členských krajín EÚ dlho do noci o návrhoch, ktoré im boli predkladané priamo na rokovaní. Rozchod zúčastnených v skorých ranných hodinách s konštatovaním, že ešte bude.. viac »

img
img25.06.2015  4. zasadnutie Generálnej rady Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťami 4. zasadnutia Generálne rady Združenia podnikateľov Slovenska boli Andrej Danko, predseda Slovenskej národnej strany a Václav Hřích z agentúry AKO. viac »

img
img18.06.2015  Vyhodnotili projekt Mladý inovatívny podnikateľ 2015

Absolútnym víťazom a laureátom hlavnej ceny v rámci projektu Mladý inovatívny podnikateľ 2015 sa stala Bianka Bodnárová zo spoločnosti Aenea, s.r.o. Rozhodla o tom odborná porota, ktorá vyberala z piatich finalistov. viac »

img
img16.06.2015  Poznáme víťazov súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2015

Absolútnou víťazkou a laureátkou hlavnej ceny sa stala Ing. Bianka Bodnárová, spoločnosť Aenea, s.r.o. viac »

img
img15.06.2015  Dereguluj a panuj

Keď sa v zložení novej Európskej komisie objavil post silného podpredsedu pre lepšiu reguláciu, mnohým začali blikať varovné kontrolky. Hádam nebude táto komisia zastávať nepokryte propodnikateľské a deregulačné postoje? viac »

img
img12.06.2015  Grécko nezachráni ani paralelná mena

Do nekonečných rokovaní medzi EÚ a Gréckom prišlo konečne aké-také oživenie. Je ním diskusia o paralelnej mene. Minister financií Nemecka Wolfgang Schäuble Grécku navrhol, aby popri eure vytvorilo paralelný menový systém. viac »

img
img01.06.2015  Pozvánka na stretnutie s ekonomickými diplomatmi SR v zahraničí

Združenie podnikateľov Slovenska a Slovenská obchodná a priermyselná komora r.k. Žilina v spolupráci s MZV a EZ SR pre Vás pripravili pracovné stretnutia a priame rokovania s ekonomickými diplomatmi SR akreditovanými v zahraničí. viac »

img
img01.06.2015  Exportné fórum slovenskej ekonomickej diplomacie

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR pozýva podnikateľov na Exportné fórum, počas ktorého sú plánované krátke prezentácie obchodno-ekonomických diplomatov Slovenskej republiky o exportných a investičných možnostiach... viac »

img
img18.05.2015  Dlh

Jedným z charakteristických znakov našej doby je všeobecná obľúbenosť dlhov. Po dlhoch siahame ako spotrebitelia, keď si chceme dopriať potešenie zo spotrebných statkov ako je práčka, televízor, dovolenka alebo dom, ktorých cena momentálne prevyšuje viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri