Novinky

img
img01.06.2015  Exportné fórum slovenskej ekonomickej diplomacie

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR pozýva podnikateľov na Exportné fórum, počas ktorého sú plánované krátke prezentácie obchodno-ekonomických diplomatov Slovenskej republiky o exportných a investičných možnostiach... viac »

img
img18.05.2015  Dlh

Jedným z charakteristických znakov našej doby je všeobecná obľúbenosť dlhov. Po dlhoch siahame ako spotrebitelia, keď si chceme dopriať potešenie zo spotrebných statkov ako je práčka, televízor, dovolenka alebo dom, ktorých cena momentálne prevyšuje viac »

img
img15.05.2015  Hrozba Brexitu a naša krátkozrakosť

Voľby vo Veľkej Británii boli ostro sledovanou udalosťou. Právom sa stali predmetom mnohých komentárov aj u nás, pretože rozhodovali o budúcom smerovaní významnej krajiny so silnou ekonomikou, s ktorou sme spolu v Európskej únii. viac »

img
img06.05.2015  Úradníci pribaľujú do zákonov povinnosti nad rámec smerníc EÚ

Slovenským firmám zvyšujú náklady dodatočné povinnosti a zvýšené sankcie, ktoré slovenskí úradníci zahrnú do predpisov pri preberaní nariadení a smerníc Európskej únie (EÚ). Konštatoval to dnes pre TASR prezident Združenia podnikateľov Slovenska... viac »

img
img05.05.2015  Dnes v Bratislave zasadala Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska

Hlavným hosťom 3. zasadnutia Generálnej rady Združenia podnikateľov Slovenska bol Vazil Hudák, štátny tajomník Ministerstva financií SR viac »

img
img20.04.2015  Vládna stratégia - zlý vtip

Aký je rozdiel medzi začínajúcim podnikateľom a občanom, ktorý je držiteľom preukazu zdravotne ťažko postihnutého? Veľký. Držiteľ ZŤP má oveľa menej nárokov na štátnu podporu a čerpanie dávok než začínajúci podnikateľ. Tak tento nepodarený vtip ... viac »

img
img17.04.2015  Možné pozitíva kauzy Váhostav

Kauza Váhostav v týchto dňoch hýbe slovenskou spoločnosťou a politikou. Treba povedať, že konečne. Malí dodávatelia dlhé mesiace až roky bezvýsledne upozorňovali na problém neplatenia faktúr veľkými firmami, ktoré z peňazí daňových poplatníkov... viac »

img
img13.04.2015  Slovensko - fínske podnikateľské fórum

Súčasťou slovensko - fínskeho fóra bude aj panelová diskusia, ktorej účastníkom bude prezident ZPS Ján Oravec viac »

img
img30.03.2015  Mýty a realitu podnikania mladým ľuďom priblížilo Entrepreneurship Forum 2015

Podnikanie nie je len o úspešnom štarte a dnes tak veľmi populárnych startupoch. O svoj podnikateľský príbeh, prístup k inováciám, zamestnávaniu ľudí, o dobré a zlé podnikateľské rozhodnutia a ďalšie skúsenosti sa v Bratislave s mladými ľuďmi dnes... viac »

img
img24.03.2015  Entrepreneurship forum 2015: Mýty a realita podnikateľského života

Entrepreneurship forum je podujatie, ktorého cieľom je prezentovanie a zdieľanie skúseností úspešných a začínajúcich mladých podnikateľov a propagácia podnikania medzi mladými ľuďmi. viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri