Novinky

img
img30.10.2015  Zasaďte ranu legislatívnemu Absurdistanu

Podnikáte a aj Vám sa zdá, že naša v našej legislatívnej džungli zdravý rozum už dávno vyhynul? Že žijete v Absurdistane plnom úradníckych hlúpostí? Tak pomôžte pri vyhľadávaní nezmyselných, nelogických, duplicitných, nereálnych, zbytočných, či ... viac »

img
img28.10.2015  3. ročník Mezinárodnej výstavy pre podnikanie a franchising v Bratislave

Miesto stretnutia pre podnikateľov a záujemcov o franchising viac »

img
img09.10.2015  Podnikatelia, nominujte svojho „favorita" na Byrokratický nezmysel roka 2015

Byrokratický nezmysel roka 2015 je súťaž o “anticenu” pre legislatívne opatrenia, ktoré zbytočne komplikujú život podnikateľom na Slovensku. Zámerom projektu je medializovať najväčšie absurdity podnikateľskom prostredí a upozorniť na ne kompetentných viac »

img
img06.10.2015  Stretnutie prezidenta ZPS s veľvyslankyňou Litovskej republiky

Prezident Združenia podnikateľov Ján Oravec sa dnes v sídle ZPS v Bratislave stretol s veľvyslankyňou Litovskej republiky Loretou Zakarevčiené a honorárnym konzulom Litvy v SR Mariánom Meškom. viac »

img
img05.10.2015  Poučenia z kauzy Volkswagen

Čoskoro po prepuknutí „kauzy Volkswagen“ sa ukázalo, že nejde len o Volkswagen, ale o viac automobiliek, možno dokonca všetky, ktoré vyrábajú autá s naftovými motormi. Na tlačovkách si sypú popol na hlavu ich manažmenty, ktoré podvodom obchádzali... viac »

img
img02.10.2015  Tragédia našej konkurencieschopnosti

V najnovšom rebríčku Svetového ekonomického fóra, ktorý porovnáva konkurencieschopnosť 140 krajín sveta, skončilo Slovensko na 67. mieste. Keďže v minuloročnom rebríčku sme skončili o osem priečok nižšie, médiá tohtoročný výsledok prezentovali ako... viac »

img
img24.09.2015  V Bratislave dnes zasadala Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťom 5. zasadnutia Generálnej rady ZPS bol Richard Sulík, predseda strany Sloboda a Solidarita viac »

img
img07.09.2015  Z močiara do svetovej špičky

Keď v auguste Singapur oslavoval 50. výročie svojej nezávislosti, naše médiá sa väčšinou zmohli akurát tak na fotografie z veľkolepého ohňostroja a strohú informáciu, že v roku 1965 tento mestský štát získal nezávislosť od Malajzie. viac »

img
img04.09.2015  Uber. Inovácia alebo neférová konkurencia?

S príchodom Uberu, poskytujúceho zákazníkom lacnejšiu alternatívu voči tradičným taxislužbám, sa na Slovensku začína rozvíjať vášnivá debata, ktorej účastníkmi sú dva tábory rozdelené úplne protichodným pohľadom na to, čo to Uber vlastne je. viac »

img
img10.08.2015  Letná škola ekonómie

Viete si predstaviť, že v týchto horúcich letných dňoch je niekto ochotný sadnúť si do školských lavíc, pretože si chce zlepšiť svoje znalosti z oblasti ekonómie? Znie to neuveriteľne, ale už dvadsať rokov tak každé leto robia desiatky ... viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri