Novinky

img
img04.09.2015  Uber. Inovácia alebo neférová konkurencia?

S príchodom Uberu, poskytujúceho zákazníkom lacnejšiu alternatívu voči tradičným taxislužbám, sa na Slovensku začína rozvíjať vášnivá debata, ktorej účastníkmi sú dva tábory rozdelené úplne protichodným pohľadom na to, čo to Uber vlastne je. viac »

img
img10.08.2015  Letná škola ekonómie

Viete si predstaviť, že v týchto horúcich letných dňoch je niekto ochotný sadnúť si do školských lavíc, pretože si chce zlepšiť svoje znalosti z oblasti ekonómie? Znie to neuveriteľne, ale už dvadsať rokov tak každé leto robia desiatky ... viac »

img
img07.08.2015  Podnikatelia v rade pre výskum? U nás by nemal šancu ani Steve Jobs!

Do rady, ktorá má u nás koordinovať vedu a výskum s prepojením na potreby praxe, hľadá ministerstvo školstva v týchto dňoch zástupcov súkromného sektora. Spomedzi nominantov podnikateľských združení a zväzov, ale aj jednotlivých firiem, ... viac »

img
img14.07.2015  Gréckej ekonomike nepomôže ani prijatie všetkých reforiem

Súčasná situácia dáva za pravdu postoju Združenia podnikateľov Slovenska (ZPS) spred piatich rokov, v ktorom združenie vyzývalo politikov, aby prijali rázne riešenie, teda aby neodsúhlasili poskytnutie ďalších peňazí už vtedy príliš zadlženému Grécku viac »

img
img13.07.2015  Škodlivé snahy o turbointegráciu

Veľa sa už popísalo o tom, že problémom Grécka je euro. Je to pravda, ale len čiastočne. Euro v gréckej dráme naozaj zohráva podstatnú úlohu. Ale prapríčina toho, prečo je euro dôležitým ohnivkom v reťazi dnešných problémov gréckej ekonomiky, je ... viac »

img
img10.07.2015  Lídri EÚ premárnili päť "gréckych" rokov

Mimoriadne summity EÚ zvolávané do Bruselu na poslednú chvíľu. Rokovania lídrov členských krajín EÚ dlho do noci o návrhoch, ktoré im boli predkladané priamo na rokovaní. Rozchod zúčastnených v skorých ranných hodinách s konštatovaním, že ešte bude.. viac »

img
img25.06.2015  4. zasadnutie Generálnej rady Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťami 4. zasadnutia Generálne rady Združenia podnikateľov Slovenska boli Andrej Danko, predseda Slovenskej národnej strany a Václav Hřích z agentúry AKO. viac »

img
img18.06.2015  Vyhodnotili projekt Mladý inovatívny podnikateľ 2015

Absolútnym víťazom a laureátom hlavnej ceny v rámci projektu Mladý inovatívny podnikateľ 2015 sa stala Bianka Bodnárová zo spoločnosti Aenea, s.r.o. Rozhodla o tom odborná porota, ktorá vyberala z piatich finalistov. viac »

img
img16.06.2015  Poznáme víťazov súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2015

Absolútnou víťazkou a laureátkou hlavnej ceny sa stala Ing. Bianka Bodnárová, spoločnosť Aenea, s.r.o. viac »

img
img15.06.2015  Dereguluj a panuj

Keď sa v zložení novej Európskej komisie objavil post silného podpredsedu pre lepšiu reguláciu, mnohým začali blikať varovné kontrolky. Hádam nebude táto komisia zastávať nepokryte propodnikateľské a deregulačné postoje? viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri