Novinky

img
img27.11.2015  Svieži domáci pohľad na bariéry podnikania

Už sme si zvykli, že podnetom k oživeniu diskusie o podmienkach podnikania na Slovensku zvyčajne býva zverejnenie výsledkov niektorého z nespočetných rebríčkov, ktoré v zahraničí zostavujú rôzne inštitúcie či ich konzorciá. viac »

img
img03.11.2015  V Bratislave dnes rokovala Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska

Členovia Generálnej rady ZPS prerokovali návrh rozpočtu verejnej správy na roky 2016 až 2018, ktorý vláda predložila na schválenie parlamentu. GR ZPS prijala stanovisko, v ktorom rozpočet hodnotí kriticky ... viac »

img
img03.11.2015  Stanovisko ZPS k návrhu rozpočtu verejnej správy na roky 2016 až 2018

1. Združenie podnikateľov Slovenska (ďalej len ZPS) hodnotí návrh rozpočtu verejnej správy na roky 2016 až 2018 kriticky, najmä pre... viac »

img
img02.11.2015  Závidím škandinávskym krajinám

Jeden deň, dve významné medzinárodné inštitúcie, každá na inej strane Atlantiku, dve povšimnutiahodné publikácie, jedna spoločná téma. Či už náhodou alebo nie, Svetová banka v USA a Organizácia pre hospodársku spoluprácu v Európe zverejnili... viac »

img
img30.10.2015  Zasaďte ranu legislatívnemu Absurdistanu

Podnikáte a aj Vám sa zdá, že naša v našej legislatívnej džungli zdravý rozum už dávno vyhynul? Že žijete v Absurdistane plnom úradníckych hlúpostí? Tak pomôžte pri vyhľadávaní nezmyselných, nelogických, duplicitných, nereálnych, zbytočných, či ... viac »

img
img28.10.2015  3. ročník Mezinárodnej výstavy pre podnikanie a franchising v Bratislave

Miesto stretnutia pre podnikateľov a záujemcov o franchising viac »

img
img09.10.2015  Podnikatelia, nominujte svojho „favorita" na Byrokratický nezmysel roka 2015

Byrokratický nezmysel roka 2015 je súťaž o “anticenu” pre legislatívne opatrenia, ktoré zbytočne komplikujú život podnikateľom na Slovensku. Zámerom projektu je medializovať najväčšie absurdity podnikateľskom prostredí a upozorniť na ne kompetentných viac »

img
img06.10.2015  Stretnutie prezidenta ZPS s veľvyslankyňou Litovskej republiky

Prezident Združenia podnikateľov Ján Oravec sa dnes v sídle ZPS v Bratislave stretol s veľvyslankyňou Litovskej republiky Loretou Zakarevčiené a honorárnym konzulom Litvy v SR Mariánom Meškom. viac »

img
img05.10.2015  Poučenia z kauzy Volkswagen

Čoskoro po prepuknutí „kauzy Volkswagen“ sa ukázalo, že nejde len o Volkswagen, ale o viac automobiliek, možno dokonca všetky, ktoré vyrábajú autá s naftovými motormi. Na tlačovkách si sypú popol na hlavu ich manažmenty, ktoré podvodom obchádzali... viac »

img
img02.10.2015  Tragédia našej konkurencieschopnosti

V najnovšom rebríčku Svetového ekonomického fóra, ktorý porovnáva konkurencieschopnosť 140 krajín sveta, skončilo Slovensko na 67. mieste. Keďže v minuloročnom rebríčku sme skončili o osem priečok nižšie, médiá tohtoročný výsledok prezentovali ako... viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri