Novinky

img
img07.09.2018  Učebnicové zlyhanie štátu

Ak ste rodič školopovinného dieťaťa a jeho škola od vás pýta peniaze na učebnice, prípadne dieťa v taške nosí namiesto učebnice oxeroxované materiály, potom ste aj vy obeťou učebnicového zlyhania štátu. Pred rokmi sa štát rozhodol, že bude učebnice viac »

img
img13.08.2018  Žijeme v neliberálnej pseudodemokracii

Môžeme byť vďační, že žijeme v liberálnej demokracii. Túto vetu ste možno aj Vy počuli veľakrát. Môj problém s týmto tvrdením je, že dnes už nevyjadruje podstatu politickej reality, v ktorej žijeme. viac »

img
img10.08.2018  Rodinné podnikanie dokáže spojiť aj nepriateľov

Ešte vo februári tohto roka vypracovala Slovak Business Agency zaujímavú štúdiu o rodinnom podnikaní na Slovensku, ktorá priniesla celý rad pozoruhodných zistení. viac »

img
img25.07.2018  Deň súkromného podnikania sa oslavuje aj tento rok, zaregistrujte sa a získajte nových zákazníkov

Podnikatelia môžu aj tento rok spoločne so zákazníkmi osláviť svoj deň. Druhý októbrový utorok, čo pripadá na 9. októbra, sa už po tretíkrát uskutoční Deň súkromného podnikania. Podnikatelia sa už teraz môžu hlásiť a ... viac »

img
img13.07.2018  Závidím Rakúsku pragmatického lídra

V dobrom, ale predsa len trochu závidím Rakúsku. Závidím im ich kancelára. Nie preto, že vo veku 31 rokov sa minulý rok stal jedným z najmladších premiérov na svete. Ale najmä preto, že z jeho doterajšej komunikácie sa zdá, že vcelku jasne a správne viac »

img
img12.07.2018  Poďme k veci: Rodinné podnikanie

Rodinné podnikanie – inšpirácia, ale aj výzva - pohľad otca a syna z rodinnej firmy KENZEL viac »

img
img21.06.2018  Podnikatelia majú problémy s GDPR, spôsobené nedostatkom času na prípravu

Prezident ZPS Ján Oravec upozornil na problémy podnikateľov v súvislosti s nariadením EÚ o ochrane údajov (GDPR). V tomto prípade podľa neho nastali nejasnosti, na ktoré aj upozornili premiéra a Úrad na ochranu osobných údajov. Dostali však odpoveď.. viac »

img
img21.06.2018  V Bratislave dnes zasadala Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťami zasadnutia GR ZPS boli Ivan Mikloš, bývalý podpredseda vlády a minister financií SR a Rudolf Požgay, ekonóm, s ktorými členovia GR ZPS diskutovali o... viac »

img
img18.06.2018  Poznáme víťazov súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2018

Absolútnym víťazom a laureátom hlavnej ceny sa stal Pavol Čekan so spoločnosťou MultiplexDX, s.r.o. viac »

img
img15.06.2018  Marx víťazí úplne všade

Aj na Slovensku. A to aj napriek tomu, že mnohým ľuďom u nás pohlo žlčou, keď predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker vyrazil do Marxovho rodiska pripomenúť si 200. výročie jeho narodenia obhajobou jeho intelektuálneho odkazu. viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri