Novinky

img
img11.10.2018  GDPR: Podnikatelia vyzývajú úrad, aby sa inšpiroval českými kolegami

Podnikatelia žiadali Úrad na ochranu osobných údajov pri kontrolách pravidiel GDPR o zhovievavosť, ten sa im otočil chrbtom. Slovenským úradníkom preto dávajú za príklad českých kolegov. viac »

img
img05.10.2018  Vážny to dáva "na hulváta"

Inak ako hulvátsky sa totiž nedá nazvať spôsob akým zneužíva svoje dvojaké postavenie, keď je poslancom a zároveň generálnym riaditeľom Sociálnej poisťovne. Ako poslanec má možnosť doslova ohýbať pravidlá, v rámci ktorých funguje inštitúcia,... viac »

img
img05.10.2018  Potrebujeme otvoriť učebnicový trh?

Situácia so školskými učebnicami na Slovensku je v kritickom stave. Prečo je nedostatok učebníc ? Čo všetko vplýva na proces tlačenia učebníc a kto na neho má priamy vplyv? viac »

img
img04.10.2018  Baťa: geniálny podnikateľ a sociálny inovátor

Príďte 8. novembra na konferenciu ZPS, ktorou si pripomenieme 100. výročie založenia Československa spolu z odkazom baťovského podnikania. viac »

img
img27.09.2018  Podnikatelia sú nespokojní s hospodárskou politikou

Potrebu vyslať jednoznačný signál vláde aj politickej reprezentácii o zásadnej nespokojnosti s dlhoročne zlou hospodárskou politikou, nekvalitou politického rozhodovania, ako aj absenciou reálnej zodpovednosti za jeho dôsledky vyjadrili na rokovaní viac »

img
img26.09.2018  Príď na Podnikateľskú fiestu!

Združenie podnikateľov Slovenska je partnerom podujatia, ktoré prinesie množstvo informácií, zaujímavostí a praktických rád pre rozvoj podnikania. viac »

img
img07.09.2018  Učebnicové zlyhanie štátu

Ak ste rodič školopovinného dieťaťa a jeho škola od vás pýta peniaze na učebnice, prípadne dieťa v taške nosí namiesto učebnice oxeroxované materiály, potom ste aj vy obeťou učebnicového zlyhania štátu. Pred rokmi sa štát rozhodol, že bude učebnice viac »

img
img13.08.2018  Žijeme v neliberálnej pseudodemokracii

Môžeme byť vďační, že žijeme v liberálnej demokracii. Túto vetu ste možno aj Vy počuli veľakrát. Môj problém s týmto tvrdením je, že dnes už nevyjadruje podstatu politickej reality, v ktorej žijeme. viac »

img
img10.08.2018  Rodinné podnikanie dokáže spojiť aj nepriateľov

Ešte vo februári tohto roka vypracovala Slovak Business Agency zaujímavú štúdiu o rodinnom podnikaní na Slovensku, ktorá priniesla celý rad pozoruhodných zistení. viac »

img
img25.07.2018  Deň súkromného podnikania sa oslavuje aj tento rok, zaregistrujte sa a získajte nových zákazníkov

Podnikatelia môžu aj tento rok spoločne so zákazníkmi osláviť svoj deň. Druhý októbrový utorok, čo pripadá na 9. októbra, sa už po tretíkrát uskutoční Deň súkromného podnikania. Podnikatelia sa už teraz môžu hlásiť a ... viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri