Novinky

img
img24.04.2017  O slovách a skutkoch

Mimozemšťan, ktorý by pri tvorbe úsudku o našom podnikateľskom prostredí bol odkázaný len na vyjadrenia našich politikov, by nevyhnutne musel prísť k záveru, že u nás prekvitá podnikateľský raj. Vlády v ich programových vyhláseniach nikdy nešetrili.. viac »

img
img27.03.2017  Hrobári EÚ sú za rohom

Hrobárom Európskej únie nie je Veľká Británia, ktorá z nej odchádza. Nie sú nimi ani tzv. euroskeptici v rôznych členských krajinách EÚ. Paradoxne, Európsku úniu najviac pochovávajú tí, ktorí sa ňou najhlasnejšie zaklínajú. viac »

img
img17.03.2017  Zákaz predaja je nebezpečný ekonomický populizmus

Ekonomický populizmus ľahko rozoznáme podľa toho, že prináša opatrenia, ktoré sú na prvý pohľad ľúbivé, ktoré majú okamžite viditeľný efekt, ale ktoré z dlhodobého hľadiska zlyhávajú. V konečnom dôsledku sa deklarovaný cieľ nedosiahne, ... viac »

img
img17.02.2017  Výber predsedu bude „nie jednoduchý“

Autorom tohto výroku je premiér Fico. Vyslovil ho vo chvíli, keď oznamoval, že vláda začína hľadať nového kandidáta na predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví. A zároveň uviedol aj dôvody „nie jednoduchého“ výberu, ktorými majú byť „mimoriadne viac »

img
img16.02.2017  Školstvo potrebuje zásadnú reformu

Zásadná zmena vzdelávacieho systému s dôrazom na potreby ekonomickej praxe je jednou z priorít Združenia podnikateľov Slovenska (ZPS) na tento rok. Táto problematika bola aj ústrednou témou dnešného rokovania Generálnej rady ZPS v Bratislave. viac »

img
img13.02.2017  Prichádza Athéna++, prvý a zatiaľ jediný návrh reformy školstva

Zo súčasného vzdelávacieho systému na Slovensku sme nešťastní úplne všetci. Učitelia sú frustrovaní z nízkych platov a celkove nedostatočného zázemia, ktoré má na svedomí štát. Rodičia so znepokojením sledujú postupne klesajúcou kvalitu vzdelávania.. viac »

img
img20.01.2017  Pre štát sme všetci „kyselinári“

Pamätáte si ešte na kauzu „kyselinári“? Boli to mafiáni, ktorí si vybavovali účty medzi sebou tým, že sa vzájomne zabíjali. Zabíjali aj nepohodlných svedkov, najmä tzv. biele kone, mŕtvoly rozpúšťali v sudoch s kyselinou, ktoré potom končili na dne viac »

img
img16.01.2017  Štát nemá podnikať

Ministerstvo dopravy je príkladom rezortu, ktorý túto tézu nielen nerešpektuje, ale v oblasti dopravy dlhodobo robí opak. Nerozumne až hlúpo míňa peniaze slovenských a európskych daňovníkov na financovanie aktivít, ktoré súkromný sektor už... viac »

img
img03.01.2017  Školstvo by malo pripraviť kvalitných a flexibilných absolventov

Zásadná zmena vzdelávacieho systému, ktorá zabezpečí, aby školstvo pripravovalo kvalitných a flexibilných absolventov, ktorí budú z pohľadu zamestnávateľov disponovať potrebnými a aktuálnymi vedomosťami, je jednou z priorít ZPS, ktorú... viac »

img
img23.12.2016  Ani rok 2016 nebol rokom debyrokratizácie

Našou tragédiou je, že naposledy bolo zlepšenie podmienok pre podnikanie naozajstnou prioritou vládnej politiky ešte pred vstupom Slovenska do Európskej únie. Odvtedy sme boli svedkami nástupu štyroch vlád a nepretržitého zhoršovania podmienok pre... viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri