Novinky

img
img04.10.2016  Prezident ZPS dnes predsedal Výboru Republikovej únie zamestnávateľov pre európske záležitosti a zahraničné vzťahy

Súčasťou programu bolo aj stretnutie s delegáciou švédskych zamestnávateľov – Confederation of Swedish Enterprise. viac »

img
img30.09.2016  Bude hokejový Tím Európa predobrazom budúcej EÚ?

Spočiatku zaznávaný projekt Tímu Európa pre Svetový pohár v hokeji môže poslúžiť ako užitočná inšpirácia pri hľadaní najlepšieho spôsobu fungovania Európskej únie. Obzvlášť po referende vo Veľkej Británii sa v médiách najčastejšie pretriasajú... viac »

img
img29.09.2016  V Bratislave dnes prebiehalo 5. zasadnutie Generálnej rady Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťami zasadnutia boli Ľudovít Ódor, člen Rady pre rozpočtovú zodpovednosť a Tomáš Szalay, výkonný riaditeľ Health Policy Institute. viac »

img
img05.09.2016  Terorizmus, chudoba a ekonómia

S pribúdajúcim počtom teroristických útokov v Európe naberajú na obrátkach vášnivé diskusie nielen o okolnostiach konkrétnych útokov, ale aj o príčinách terorizmu, o motívoch, ktoré teroristov vedú k spáchaniu ich ohavných činov. viac »

img
img02.09.2016  Slovenské národné povstanie podnikateľov

Tento týždeň sme si pripomenuli výročie Slovenského národného povstania, ktoré sa medzi našimi tradíciami vyníma ako ozbrojený boj našich predkov za slobodu. Vedieť si slobodu vybojovať je dôležité. Ale rovnako dôležité je vedieť si ju aj udržať. viac »

img
img05.08.2016  Keď sú úrady všemocné, firmy sú bezmocné

Firmy bojujú o prežitie v každodennom konkurenčnom boji proti iným firmám. Potiaľ je to v poriadku. Prestáva to byť v poriadku vo chvíli, keď do tohto procesu vstupujú úrady. Ich rozhodnutia či necitlivý postup, bez zváženia ekonomických dopadov,... viac »

img
img30.07.2016  Viete, že aj vy máte „schránku“?

So smiechom cez slzy sa dá povedať, že tzv. schránkové firmy majú na Slovensku raj, ale keď majú mať firmy schránky, zrazu je s tým problém. Problém má históriu starú niekoľko rokov, kulminuje dnes a má tri základné roviny. viac »

img
img08.07.2016  Ťažký legislatívny zločin

Ministerstvo financií poslalo podnikateľom minulý týždeň mimoriadny balík. Nachádza sa v ňom až sedem (!) noviel daňových zákonov. O dani z príjmov, o dani z pridanej hodnoty, o správe daní, o správnych poplatkoch, o spotrebnej dani z tabakových... viac »

img
img07.07.2016  V Bratislave dnes zasadala Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťami 4. zasadnutia Generálnej rady Združenia podnikateľov Slovenska boli Martin Klus, poslanec NR SR a Juraj Karpiš, analytik INESS-u, s ktorými členovia GR ZPS diskutovali o Brexite – jeho príčinách a dôsledkoch. viac »

img
img27.06.2016  Držme im palce

Britskí voliči rozhodli. Výsledok svet šokoval. Hystéria však nie je namieste. Británia neodchádza z Európy, odchádza „len“ z Európskej únie. Až opadnú emócie, budú potrebné chladné hlavy na obidvoch stranách, ktoré s rozumom vyrokujú nový model... viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri