Novinky

img
img03.07.2017  Sociálne a plnou parou do jadra EÚ

Už od veľkého rozširovania EÚ v roku 2004 neustále zo starých členských krajín EÚ počúvame obavy z tzv. sociálneho dampingu. To, čo vyzerá ako boj proti ohrozeniu sociálnych štandardov v západnej Európe, je v skutočnosti len rafinovaným nástrojom ... viac »

img
img22.06.2017  V Bratislave dnes zasadala Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťami zasadnutia GR ZPS boli p. Juraj Valachy, hlavný ekonóm Tatra banky a Ronald Ižip, člen predstavenstva a šéf analytikov TRIM Broker, s ktorými členovia GR ZPS diskutovali o postavení Slovenska a jeho ekonomiky v kontexte najnovšej polemiky... viac »

img
img22.06.2017  Pomohlo by vytvorenie Rady vlády pre posúdenie konkurencieschopnosti

Výškou daňového a odvodového zaťaženia, neúmernou reguláciou zasahujúcou do aktivít podnikateľov, ako aj konkurencieschopnosťou slovenského hospodárstva sa zaoberali dnes v Bratislave členovia Generálnej rady Združenia podnikateľov Slovenska (ZPS). viac »

img
img09.06.2017  Bude Slovensko Sicíliou novej EÚ?

Na Slovensku sa rozhorel zvláštny spor. Je zvláštny terminológiou, ktorú jeho účastníci používajú. Vyzerá takmer ako hádka medzi fyzikmi, ktorí sa nevedia zhodnúť: v jadre alebo mimo jadra? Alebo ako škriepka futbalových fajnšmekrov: ... viac »

img
img22.05.2017  Májový sociálny ošiaľ

Prišiel máj a s ním u nás vypukol doslova sociálny ošiaľ. Na prvomájových oslavách predseda vlády informoval verejnosť o vládnych návrhoch zmien v pracovno-právnej oblasti. Spôsobom, ktorý je pre vládnu politiku typický. viac »

img
img12.05.2017  Podnikateľ u nás je dojná krava a otrok zároveň

Kravu netreba hneď zabíjať, stačí ju dobre dojiť. Tak je z nej väčší úžitok. To je podstata politiky, na ktorej bol kedysi vybudovaný sociálny štát vo Švédsku. Švédi sa tak chceli odlíšiť od vtedajších komunistov, ktorých politiku považovali... viac »

img
img11.05.2017  Zapojte sa do súťaže ZPS a JCI Mladý inovatívny podnikateľ 2017

Jedenásty ročník súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2017 hľadá svojho víťaza. Právna forma, veľkosť firmy ako aj odvetvie podnikania nie sú rozhodujúce. To, čo zaváži, je balíček kreatívnych riešení a prístupu s dávkou modernizácie a invencie. viac »

img
img25.04.2017  V Bratislave dnes zasadala Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťami 3. zasadnutia Generálnej rady ZPS boli minister hospodárstva Peter Žiga a štátny tajomník Ministerstva hospodárstva Rastislav Chovanec viac »

img
img24.04.2017  O slovách a skutkoch

Mimozemšťan, ktorý by pri tvorbe úsudku o našom podnikateľskom prostredí bol odkázaný len na vyjadrenia našich politikov, by nevyhnutne musel prísť k záveru, že u nás prekvitá podnikateľský raj. Vlády v ich programových vyhláseniach nikdy nešetrili.. viac »

img
img27.03.2017  Hrobári EÚ sú za rohom

Hrobárom Európskej únie nie je Veľká Británia, ktorá z nej odchádza. Nie sú nimi ani tzv. euroskeptici v rôznych členských krajinách EÚ. Paradoxne, Európsku úniu najviac pochovávajú tí, ktorí sa ňou najhlasnejšie zaklínajú. viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri