Novinky

img
img12.10.2017  Stretnutie prezidenta ZPS s veľvyslankyňou Indonézskej republiky

Prezident Združenia podnikateľov Slovenska Ján Oravec sa dnes v sídle ZPS stretol s mimoriadnou a splnomocnenou veľvyslankyňou Indonézskej republiky Adiyatwidi Adiwoso Asmady. Prítomný bol aj prvý tajomník Dhanny Perkasa. viac »

img
img09.10.2017  Dvojitý meter tohto štátu

Štát uplatňuje dvojitý meter, ukladá podnikateľom povinnosti, ktoré sám nedodržiava. Prijíma často nezmyselné pravidlá, ktoré núti podnikateľov dodržiavať, ale ak má s nimi sám problém, buď ich obchádza alebo si ich len pre seba zmení. viac »

img
img04.10.2017  Podnikatelia kritizujú štát za prístup pri zvyšovaní minimálnej mzdy

Podnikatelia považujú za "škandálne", že štát skokovito zvyšuje povinnú minimálnu mzdu v súkromnom sektore a sám ju pritom nedodržiava, keď 144.000 štátnych zamestnancov má tabuľkové platy nižšie, ako je minimálna mzda. viac »

img
img03.10.2017  V Bratislave dnes prebiehalo 5. zasadnutie Generálnej rady Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťom zasadnutia GR ZPS bol Ivan Lužica, partner spoločnosti Deloitte. V diskusii s I. Lužicom boli hlavnými témami súčasný stav podnikateľského prostredia na Slovensku, vývoj regulačného zaťaženia a reforma verejného sektora. viac »

img
img29.09.2017  Hrozí, že vláda zradí naše záujmy v zahraničí

Po rokovaní predsedov vlád Slovenska, Českej republiky a Rakúska s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom pred niekoľkými týždňami oznámil slovenský premiér zásadnú zmenu postoja k návrhu smernice o vysielaní pracovníkov. viac »

img
img28.09.2017  Združenie podnikateľov Slovenska a Národný zväz rumunských zamestnávateľov dnes v Bratislave diskutovali o spolupráci

V sídle ZPS na Cukrovej ulici v Bratislave sa dnes stretol prezident ZPS Ján Oravec so zástupcami „Národného zväzu rumunských zamestnávateľov“, prezidentom Lucianom Ioanom a predsedom výkonnej rady Florinom Balintom. viac »

img
img21.08.2017  Mucha v pisoári

Na úvod otázka, na ktorú vie odpovedať len pánska časť čitateľov: „ všimli ste si už niekedy pri návšteve verejnej toalety, najmä na letiskách, muchu v pisoári?“ Ak áno, vedzte, že tam nebola len tak náhodou. viac »

img
img04.08.2017  Vyriešme problém baníkov sociálnou inováciou

Na Slovensku už nejaký čas paralelne vedľa seba prebiehajú dve zaujímavé debaty. Debata o dotáciách na podporu ťažby hnedého uhlia na hornej Nitre. A debata o nepodmienenom základnom príjme pre všetkých. viac »

img
img17.07.2017  Stretnutie prezidenta ZPS s celosvetovou prezidentkou Junior Chamber International

P. Dawn Hetzel bola v r. 2016 na svetovom kongrese v Quebecu v Kanade zvolená za celosvetovú prezidentku Junior Chamber International pre r. 2017. viac »

img
img07.07.2017  EÚ nariaďuje Slovensku 20 miliónovú pokutu

Len máločo vzbudilo v posledných týždňoch v podnikateľskom prostredí tak veľký rozruch ako GDPR. Tieto štyri písmenká sú skratkou pre General Data Protection Regulation, všeobecné nariadenie EÚ o ochrane osobných údajov. viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri