Novinky

img
img04.12.2017  O jednom scenári, ktorý nevyšiel

Premiér Fico, jeho nočná šichta a 500 zvarkov, ktoré sú jej výsledkom, sa stali terčom kritiky a posmechu. Neoprávnene. Je veľmi dobre, že sa premiér, aj keď len na jednu smenu, vžil do kože zamestnanca. Treba ho za to pochváliť. viac »

img
img30.11.2017  Poznáme víťaza projektu Študentská podnikateľská cena 2017

Absolútnym víťazom Študentskej podnikateľskej ceny roku 2017 a zároveň nominantom Slovenska na celosvetovú súťaž „Global Student Entrepreneur Awards“ sa stal Matúš Čarnogurský so spoločnosťou NOCANDO, LTD. viac »

img
img24.11.2017  Terapia liekovou agentúrou

Dôležité je pochopiť, že najnovšie rozhodnutie nepresunúť Európsku liekovú agentúru na Slovensko, či do niektorej z krajín nášho regiónu, nie je len „chybou v programe“. Naopak, spôsob rozhodovania v EÚ je naprogramovaný tak, že generuje tieto chyby viac »

img
img20.11.2017  Hľadá sa Byrokratický nezmysel roka 2017

Byrokratický nezmysel je “anticena” pre legislatívne opatrenie, ktoré zbytočne komplikuje život podnikateľom na Slovensku. Odborným garantom súťaže je Združenie podnikateľov Slovenska. viac »

img
img17.11.2017  Združenie podnikateľov Slovenska a Národný zväz rumunských zamestnávateľov podpísali zmluvu o partnerstve

Delegácia ZPS v dňoch 16. - 17. 11. 2017 absolvovala návštevu v rumunskom meste Oradea. Súčasťou programu bol aj slávnostný podpis zmluvy o partnerstve medzi ZPS a UNPR, ... viac »

img
img06.11.2017  Prestížna súťaž Podnikateľka Slovenska je tu opäť a v novom šate!

Všetky podnikavé dámy majú príležitosť ukázať svoj úspešný biznis, a to celému Slovensku! Súťaž Podnikateľka Slovenska je tu opäť. A s množstvom noviniek. viac »

img
img27.10.2017  Čína, náš vzor?

Pochopili sme, že centrálne plánovanie nefunguje, ale trh áno. Preto sme sa rozhodli ešte viac odísť od centrálneho plánovania a ešte viac sa prikloniť k trhu. viac »

img
img20.10.2017  Stanovisko Združenia podnikateľov Slovenska k návrhu dokumentu RIA 2020 - Stratégia lepšej regulácie

ZPS víta spracovanie dokumentu, považuje ho za jednu z najvyšších priorít a bude podporovať jeho predloženie v čo najkonkrétnejšej podobe. K návrhu textu predkladá ZPS 3 zásadné pripomienky:... viac »

img
img12.10.2017  Stretnutie prezidenta ZPS s veľvyslankyňou Indonézskej republiky

Prezident Združenia podnikateľov Slovenska Ján Oravec sa dnes v sídle ZPS stretol s mimoriadnou a splnomocnenou veľvyslankyňou Indonézskej republiky Adiyatwidi Adiwoso Asmady. Prítomný bol aj prvý tajomník Dhanny Perkasa. viac »

img
img09.10.2017  Dvojitý meter tohto štátu

Štát uplatňuje dvojitý meter, ukladá podnikateľom povinnosti, ktoré sám nedodržiava. Prijíma často nezmyselné pravidlá, ktoré núti podnikateľov dodržiavať, ale ak má s nimi sám problém, buď ich obchádza alebo si ich len pre seba zmení. viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri