Novinky

img
img03.01.2017  Školstvo by malo pripraviť kvalitných a flexibilných absolventov

Zásadná zmena vzdelávacieho systému, ktorá zabezpečí, aby školstvo pripravovalo kvalitných a flexibilných absolventov, ktorí budú z pohľadu zamestnávateľov disponovať potrebnými a aktuálnymi vedomosťami, je jednou z priorít ZPS, ktorú... viac »

img
img23.12.2016  Ani rok 2016 nebol rokom debyrokratizácie

Našou tragédiou je, že naposledy bolo zlepšenie podmienok pre podnikanie naozajstnou prioritou vládnej politiky ešte pred vstupom Slovenska do Európskej únie. Odvtedy sme boli svedkami nástupu štyroch vlád a nepretržitého zhoršovania podmienok pre... viac »

img
img02.12.2016  Ján Oravec bol opätovne zvolený za prezidenta Združenia podnikateľov Slovenska

Delegáti na dnešnom výročnom Sneme Združenia podnikateľov Slovenska (ZPS) v Bratislave opätovne zvolili do funkcie prezidenta ZPS Jána Oravca. Následne schválili priority svojich aktivít na budúci rok. viac »

img
img02.12.2016  Delegáti Snemu ZPS hodnotili podnikateľské prostredie v SR

Zhodnotením podnikateľského prostredia na Slovensku za uplynulých 12 mesiacov, ako aj stanovením si priorít na ďalšie obdobie sa zaoberali dnes v Bratislave delegáti výročného Snemu Združenia podnikateľov Slovenska (ZPS). viac »

img
img28.11.2016  Má práca budúcnosť?

Ak Vás od odchodu do dôchodku ešte delia mesiace a roky zamestnania, mali by ste spozornieť. Dôvodom je niekoľko zásadných trendov, ktoré významne ovplyvnia aj vašu profesiu. Úplne sa zmení druh práce, obsah práce aj jej forma. viac »

img
img25.11.2016  Donúti ilegálny tatarák úrady k sebareflexii?

Tatársky biftek je tradičná špecialita zo surového mäsa, ktorá je obľúbená nielen na Slovensku, ale aj vo väčšine európskych krajín. Na rozdiel od nich je však tatarák na Slovensku ilegálnou pochutinou. „Mimo zákon“ ho postavila vyhláška... viac »

img
img28.10.2016  Biznis priority pre školstvo

Školstvo na Slovensku i vo vyspelom svete stojí pred obrovskou výzvou: posledné zásadné zmeny v ňom prebehli ešte v 19. storočí, má nám však pomáhať úspešne sa prispôsobovať požiadavkám 21. storočia. viac »

img
img17.10.2016  3 otázky vláde k schválenému rozpočtu

Pohľad na najnovší rozpočet z dielne ministerstva financií, ktorý schválila vláda, vyvoláva veľa otáznikov. Tu sú 3 najdôležitejšie: 1. Kedy sa konečne dožijeme vyrovnaného rozpočtu a zodpovednej rozpočtovej politiky? viac »

img
img06.10.2016  Pohľad na najnovší rozpočet vyvoláva veľa otáznikov

Prezident ZPS tvrdí, že vláda sa budúci rok chystá od občanov a podnikateľov vybrať 15,5 miliardy eur a minúť až 17,5 miliardy eur, teda o 2 miliardy viac než bude mať k dispozícii. viac »

img
img06.10.2016  Tri otázky k vládou schválenému návrhu rozpočtu verejnej správy na roky 2017 až 2019

Pohľad na najnovší rozpočet z dielne ministerstva financií, ktorý tento týždeň schválila vláda, vyvoláva veľa otáznikov. Najdôležitejšie 3 otázky adresujeme vláde a ministerstvu: viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri