Novinky

img
img23.- 24. 02. 2009  V Bratislave sa uskutočnilo stretnutie s Antoniom Peňalosom a Anne Knowles.

V Bratislave sa uskutočnilo stretnutie s Antoniom Peňalosom, generálnym sekretárom Medzinárodnej organizácie zamestnávateľov v Ženeve a s Anne Knowles, predstaviteľkou regionálneho pracoviska Medzinárodnej organizácie práce v Budapešti. viac »

img
img
img16.02. 2009  Koniec krízy (stĺpček Ako to vidím ja, SME)

Zatiaľ čo v médiách dnes dominuje až masochistické opisovanie sprievodných znakov prehlbujúcej sa krízy, pomaly sa začínajú objavovať aj odhady jej očakávaného konca. Človek z nich však príliš nezmúdrie. viac »

img
img13.02. 2009  Bola by to samovražda (článok, HN)

Európou začína v posledných dňoch a týždňoch obchádzať strašidlo ekonomického nacionalizmu a protekcionizmu. Má podobu demonštrácií, napr. zamestnancov vo Veľkej Británii proti zamestnávaniu cudzincov. viac »

img
img12.02. 2009  TV JOJ, téma dnešnej diskusnej relácie Lampa: O kríze bez strachu.

Je kríza správou o stave kapitalizmu? Ako vznikla táto hospodárska kríza? Bude to hlboká kríza ako v 30. rokoch? Môžu vlády niečo zachrániť? viac »

img
img06.02. 2009  V Bruseli sa uskutočnilo zasadnutie Poradnej komisie pre priemyselné zmeny (CCMI)

V Bruseli sa uskutočnilo zasadnutie Poradnej komisie pre priemyselné zmeny (CCMI), na ktorom sa zúčastnil prezident ZPS Ján Oravec. viac »

img
img21.01. 2009  V Bratislave sa uskutočnilo 2. zasadnutie Generálnej rady ZPS.

Dňa 21. 01. 2009, t. j. v stredu, sa v Bratislave uskutočnilo 2. zasadnutie Generálnej rady Združenia podnikateľov Slovenska. viac »

img
img14. 01. 2009  Manifest obhajcu kapitalizmu (článok, SME)

Súčasná hospodárska kríza má veľa negatívnych dôsledkov. Jedným z nich je aj to, že sa opäť stalo módou kopnúť si do kapitalizmu. viac »

img
img07.01. 2009  Kríza: Vstupujeme do roku neistoty (analýza, Pravda)

Neistota. Tak by sa jedným slovom dal charakterizovať očakávaný vývoj slovenskej ekonomiky v roku 2009. viac »

img
img09. 12. 2008  V Paríži sa v dňoch 4. - 5. 12. 2008 uskutočnilo valné zhromaždenie európskej zamestnávateľskej organizácie Business Europe.

Jediným členom Business Europe zo Slovenska je Republiková únia zamestnávateľov, ktorú na valnom zhromaždení zastupoval prezident ZPS Ján Oravec. viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri