Novinky

img
img28.12.2017  Poznáme výsledky ankety Byrokratický nezmysel roka 2017!

Z 39 nominovaných opatrení v roku 2017 získala prvé miesto v ankete Byrokratický nezmysel roka na základe on-line hlasovania povinnosť podnikateľov pýtať si od úradov povolenie, ak chcú zamestnancom darovať využiteľný odpad. viac »

img
img22.12.2017  Slovensko hlási objav tmavej hmoty

Vedci už desaťročia tušia, že takmer 85% celkovej hmoty vo vesmíre tvorí tzv. tmavá hmota, ktorá bola pre nich dlho neviditeľná. Ak si slovenskú ekonomiku aspoň na chvíľu predstavíme ako malý vesmír, tak aj v ňom sa nachádza obdoba tmavej hmoty. viac »

img
img13.12.2017  Hlasujte za Byrokratický nezmysel roka 2017

Byrokratický nezmysel je anticena pre legislatívne opatrenie komplikujúce život podnikateľom. Odborným garantom je Združenie podnikateľov Slovenska. viac »

img
img08.12.2017  Delegáti Snemu ZPS diskutovali aj o podobe Slovenska za niekoľko desaťročí

Rastúca byrokracia, zvyšovanie odvodového zaťaženia podnikateľov, nadmerná regulácia, legislatíva brzdiaca podnikateľské aktivity - to sú len z niektoré z mnohých prekážok, ktoré bránia zlepšovaniu podnikateľského prostredia na Slovensku... viac »

img
img04.12.2017  O jednom scenári, ktorý nevyšiel

Premiér Fico, jeho nočná šichta a 500 zvarkov, ktoré sú jej výsledkom, sa stali terčom kritiky a posmechu. Neoprávnene. Je veľmi dobre, že sa premiér, aj keď len na jednu smenu, vžil do kože zamestnanca. Treba ho za to pochváliť. viac »

img
img30.11.2017  Poznáme víťaza projektu Študentská podnikateľská cena 2017

Absolútnym víťazom Študentskej podnikateľskej ceny roku 2017 a zároveň nominantom Slovenska na celosvetovú súťaž „Global Student Entrepreneur Awards“ sa stal Matúš Čarnogurský so spoločnosťou NOCANDO, LTD. viac »

img
img24.11.2017  Terapia liekovou agentúrou

Dôležité je pochopiť, že najnovšie rozhodnutie nepresunúť Európsku liekovú agentúru na Slovensko, či do niektorej z krajín nášho regiónu, nie je len „chybou v programe“. Naopak, spôsob rozhodovania v EÚ je naprogramovaný tak, že generuje tieto chyby viac »

img
img20.11.2017  Hľadá sa Byrokratický nezmysel roka 2017

Byrokratický nezmysel je “anticena” pre legislatívne opatrenie, ktoré zbytočne komplikuje život podnikateľom na Slovensku. Odborným garantom súťaže je Združenie podnikateľov Slovenska. viac »

img
img17.11.2017  Združenie podnikateľov Slovenska a Národný zväz rumunských zamestnávateľov podpísali zmluvu o partnerstve

Delegácia ZPS v dňoch 16. - 17. 11. 2017 absolvovala návštevu v rumunskom meste Oradea. Súčasťou programu bol aj slávnostný podpis zmluvy o partnerstve medzi ZPS a UNPR, ... viac »

img
img06.11.2017  Prestížna súťaž Podnikateľka Slovenska je tu opäť a v novom šate!

Všetky podnikavé dámy majú príležitosť ukázať svoj úspešný biznis, a to celému Slovensku! Súťaž Podnikateľka Slovenska je tu opäť. A s množstvom noviniek. viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri