Novinky

img
img02.09.2016  Slovenské národné povstanie podnikateľov

Tento týždeň sme si pripomenuli výročie Slovenského národného povstania, ktoré sa medzi našimi tradíciami vyníma ako ozbrojený boj našich predkov za slobodu. Vedieť si slobodu vybojovať je dôležité. Ale rovnako dôležité je vedieť si ju aj udržať. viac »

img
img05.08.2016  Keď sú úrady všemocné, firmy sú bezmocné

Firmy bojujú o prežitie v každodennom konkurenčnom boji proti iným firmám. Potiaľ je to v poriadku. Prestáva to byť v poriadku vo chvíli, keď do tohto procesu vstupujú úrady. Ich rozhodnutia či necitlivý postup, bez zváženia ekonomických dopadov,... viac »

img
img30.07.2016  Viete, že aj vy máte „schránku“?

So smiechom cez slzy sa dá povedať, že tzv. schránkové firmy majú na Slovensku raj, ale keď majú mať firmy schránky, zrazu je s tým problém. Problém má históriu starú niekoľko rokov, kulminuje dnes a má tri základné roviny. viac »

img
img08.07.2016  Ťažký legislatívny zločin

Ministerstvo financií poslalo podnikateľom minulý týždeň mimoriadny balík. Nachádza sa v ňom až sedem (!) noviel daňových zákonov. O dani z príjmov, o dani z pridanej hodnoty, o správe daní, o správnych poplatkoch, o spotrebnej dani z tabakových... viac »

img
img07.07.2016  V Bratislave dnes zasadala Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťami 4. zasadnutia Generálnej rady Združenia podnikateľov Slovenska boli Martin Klus, poslanec NR SR a Juraj Karpiš, analytik INESS-u, s ktorými členovia GR ZPS diskutovali o Brexite – jeho príčinách a dôsledkoch. viac »

img
img27.06.2016  Držme im palce

Britskí voliči rozhodli. Výsledok svet šokoval. Hystéria však nie je namieste. Británia neodchádza z Európy, odchádza „len“ z Európskej únie. Až opadnú emócie, budú potrebné chladné hlavy na obidvoch stranách, ktoré s rozumom vyrokujú nový model... viac »

img
img10.06.2016  Je Európa dobrým miestom pre podnikanie?

Európa je ešte stále dobrým miestom pre život. Už zďaleka však nie je tak dobrým miestom na podnikanie. Politikom ide hlavne o to, aby občania mali životnú úroveň, s ktorou budú ako ich voliči spokojní. Oveľa menej sa starajú o to, aby boli spokojné viac »

img
img30.05.2016  Pozor, vláda opäť chce viac našich peňazí!

Najprv vedenie našej verejnoprávnej televízie a rozhlasu zistilo, že má málo peňazí a potrebuje ich viac. Potom sa s tým stotožnilo ministerstvo kultúry a pripravilo novelu zákona. A teraz čelíme návrhu na výrazné zvýšenie úhrad za služby ... viac »

img
img17.05.2016  Podnikatelia očakávajú podstatné zlepšenie legislatívneho procesu

Zdĺhavá a nedostatočná vymožiteľnosť práva, množstvo právnych noriem komplikujúcich podnikanie sú brzdou pri skvalitňovaní podnikateľského prostredia na Slovensku. Ani zverejnené programové vyhlásenie vlády nenasvedčuje tomu, že ... viac »

img
img16.05.2016  V Bratislave dnes prebiehalo zasadnutie Generálnej rady ZPS

Hosťom zasadnutia GR ZPS bola p. Mária Kolíková, štátna tajomníčka Ministerstva spravodlivosti SR, s ktorou členovia GR ZPS diskutovali o rôznych témach, najmä o dlhodobo nekvalitnom legislatívnom rámci pre podnikanie a ... viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri