Novinky

img
img18.05.2018  Evolúcia nestačí, treba revolúciu

Týmito slovami reagoval súčasný predseda vlády Peter Pellegrini na skutočnosť, že verejná politika už roky produkuje žalostné výsledky. Na väčšinu z nich poukazujeme aj na tomto mieste. Tu je krátky sumár tých najvážnejších. viac »

img
img24.04.2018  Byrokratickému masakru konečne nestojí nič v ceste!

Premiérovi Pellegrinimu odovzdal prezident ZPS, Ján Oravec, tieto dve vety, ktoré predstavujú jediný účinný spôsob ako ho dosiahnuť: viac »

img
img20.04.2018  Boh ochraňuj Slovensko v roku 2030

Ako bude Slovensko vyzerať v roku 2030? To závisí aj od politických rozhodnutí, ktoré sa už dnes prijímajú a budú sa prijímať v nasledujúcich rokoch. Nedostatok dlhodobého uvažovania v súčasnom politickom rozhodovaní je na Slovensku absolútne... viac »

img
img19.04.2018  Legislatívna smršť je jednou z hlavných bariér podnikania

Štátna tajomníčka Ministerstva financií SR Dana Meager (SNS) vyzvala podnikateľov na efektívnejšiu spoluprácu a je prístupná každým rozumným návrhom. viac »

img
img09.04.2018  Pracovná sila je. Na úradoch.

Akútny nedostatok pracovníkov sa firmy snažia riešiť viacerými spôsobmi. Zúfalo prechádzajú zoznamy úradov práce, na ktorých je ešte stále evidovaná pomerne veľká armáda nezamestnaných. Dovážajú pracovníkov zo zahraničia. Zamestnávajú dôchodcov. viac »

img
img26.03.2018  Podnikatelia tvrdia, že ich úradníci zavaľujú zákonmi

Pozrite si diskusiu prezidenta Združenia podnikateľov Slovenska Jána Oravca a viceprezidenta Republikovej únie zamestnávateľov Jozefa Špirka, v ktorej navrhli riešenia na zlepšenie podnikateľského prostredia. viac »

img
img26.03.2018  ZPS je pripravené pomôcť pri zavádzaní inovácií vo vzdelávaní

Učitelia celé roky učia žiakov a študentov cudzie jazyky, IT zručnosti a podobne, pričom títo ani po mnohých rokoch nič z toho poriadne neovládajú. Zhodli sa na tom účastníci konferencie, ktorú s podporou Slovak Business Agency zorganizovalo ZPS viac »

img
img23.03.2018  Čo čaká firmy, ak sa rozhodnú stať zamestnávateľmi

Podnikatelia uviazli v bludisku úradných nariadení. Neraz ani netušia, koľko zákonov porušujú. viac »

img
img23.03.2018  Potrebujeme zásadnú zmenu kurzu

Tlak oprávnene nespokojnej slovenskej verejnosti viedol najprv k personálnym rošádam, neskôr k rekonštrukcii vlády a možno sa dočkáme aj predčasných volieb, z ktorých vzíde úplne nová vláda. Zmeniť len osoby a obsadenie však nestačí. viac »

img
img22.03.2018  Stretnutie prezidenta ZPS s podnikateľmi z Hong Kongu a Číny

Témou stretnutia bolo vytvorenie zastúpenia ZPS v Hong Kongu a v Číne viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri