Novinky

img
img08.07.2013  Socializmu sa opäť raz minul toaletný papier

Úspech socializmu bol vždy založený na schopnosti predávať masám utopickú predstavu spoločnosti, v ktorej sú si všetci rovní. Našťastie, realizátori veľkých utópií zatiaľ vždy zakopli už na prvom schodíku, neschopní riadiť čo i len bežný chod viac »

img
img27.06.2013  Zvyšovanie daní je možné kompenzovať znižovaním regulácie

Myslí si to prezident Združenia podnikateľov Slovenska Ján Oravec v súvislosti s dnešnou odbornou konferenciou k problematike regulácie, ktorá sa koná v Bratislave. viac »

img
img27.06.2013  Filmársky klin medzi úniou a USA

Ešte začiatkom tohto roka obehla svet správa o tom, že Európska únia a USA sa pripravujú na začatie rokovaní o dohode o voľnom obchode. Túto iniciatívu treba jednoznačne privítať ako potrebný impulz, ktoré nielen pomôže rozhýbať ekonomiku, ale ktorý viac »

img
img13.06.2013  Odborári našli novú zbraň proti kríze

Odborári v Bruseli vymysleli novú zbraň, ktorá má zasadiť smrtiaci úder kríze. Všetkých Európanov má najnovšie ochrániť európsky minimálny príjem. Samotní odborári ešte nemajú príliš jasno v tom, čo to vlastne má byť. viac »

img
img10.06.2013  Ideológia finančnej helikoptéry

Milton Friedman sa vtipným a výstižným vyjadrením o zhadzovaní peňazí z helikoptéry kedysi pokúšal poukázať na nezmyselnosť viery v tlačenie peňazí ako účinného nástroja v boji proti poklesu ekonomiky. viac »

img
img30.05.2013  Kvalitný život nepríde len tak

Kvalita života je dôležitým parametrom z pohľadu občanov, konkurencieschopnosť zasa z pohľadu podnikateľov. Existuje veľa indexov, ktoré sa ich pokúšajú merať a následne zostavovať medzinárodné rebríčky,... viac »

img
img23.05.2013  V Bruseli v týchto dňoch prebiehalo 490. plenárne zasadnutie Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru

Účastníkom zasadnutia bol aj prezident ZPS, Ján Oravec, ktorý v Bruseli obhajuje záujmy slovenských zamestnávateľov. viac »

img
img21.05.2013  Poznáme víťazov súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2013

Spoluorganizátorom už 7. ročníka súťaže Mladý inovatívny podnikateľ bolo Združenie podnikateľov Slovenska. viac »

img
img20.05.2013  Mladí podnikatelia vyhlásili 2. ročník súťaže Byrokratický nezmysel roka

Odborným garantom súťaže je Združenie podnikateľov Slovenska a partnermi sú Republiková únia zamestnávateľov a Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania. viac »

img
img16.05.2013  Keď podpora rastie a rast klesá

S postupným chradnutím nášho ekonomického rastu bolo len otázkou času, kedy vláda príde s prorastovým balíčkom opatrení. Dlho avizovaný a očakávaný materiál s opatreniami v hospodárskej politike na podporu hospodárskeho rastu vláda schválila tento... viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri