Novinky

img
img23.05.2013  V Bruseli v týchto dňoch prebiehalo 490. plenárne zasadnutie Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru

Účastníkom zasadnutia bol aj prezident ZPS, Ján Oravec, ktorý v Bruseli obhajuje záujmy slovenských zamestnávateľov. viac »

img
img21.05.2013  Poznáme víťazov súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2013

Spoluorganizátorom už 7. ročníka súťaže Mladý inovatívny podnikateľ bolo Združenie podnikateľov Slovenska. viac »

img
img20.05.2013  Mladí podnikatelia vyhlásili 2. ročník súťaže Byrokratický nezmysel roka

Odborným garantom súťaže je Združenie podnikateľov Slovenska a partnermi sú Republiková únia zamestnávateľov a Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania. viac »

img
img16.05.2013  Keď podpora rastie a rast klesá

S postupným chradnutím nášho ekonomického rastu bolo len otázkou času, kedy vláda príde s prorastovým balíčkom opatrení. Dlho avizovaný a očakávaný materiál s opatreniami v hospodárskej politike na podporu hospodárskeho rastu vláda schválila tento... viac »

img
img13.05.2013  42

Fanúšikovia Douglasa Adamsa a jeho skvelého sci-fi románu Stopárov sprievodca galaxiou vedia, že „42“ je odpoveď superpočítača na Kardinálnu otázku života, vesmíru a všetkého. Problém spočíva v tom, že nie je známa Otázka, na ktorú je 42 odpoveďou viac »

img
img07.05.2013  Dnes v Bratislave zasadala Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťom 2. zasadnutia Generálnej rady ZPS bol Peter Pellegrini, štátny tajomník Ministerstva Financií SR. viac »

img
img02.05.2013  Menej úspor bude Pyrrhovo víťazstvo

Odporcovia úsporných opatrení v týchto dňoch triumfujú. Všeobecná neobľúbenosť úspor je pochopiteľná. Nezamestnanosť v Európe sa šplhá do rekordných výšok a ekonomický rast sa nie a nie obnoviť. viac »

img
img18.04.2013  Papierový tiger

Pred dvomi týždňami vláda schválila Správu o stave podnikateľského prostredia. Združenie podnikateľov Slovenska bolo minulý rok garantom projektu, pomocou ktorého Združenie mladých podnikateľov Slovenska aj spolu s Hospodárskymi novinami hľadali najv viac »

img
img15.04.2013  Barónka medzi plebejcami

Pôsobenie Margaret Thatcherovej vo vrcholovej politike je dôkazom, že je možné nielen hlásiť sa k princípom slobody, ale aj odvážne a dôsledne presadzovať na nich založenú politiku. Dnešným politikom chýba jedno aj druhé. viac »

img
img14.04.2013  Zachraňovanie jedných krajín z peňazí druhých bolo chybou

Združenie podnikateľov Slovenska od začiatku finančnej krízy a krízy verejných financií kritizovalo snahy vlád zachraňovať banky či firmy, ako aj snahu Európskej únie zachraňovať jej členské krajiny. viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri