Novinky

img
img02.09.2013  Proti stimulom by bol bezmocný aj Usein Bolt

Predstavte si, že by sa Vám podarilo absolvovať bežecký súboj s Useinom Boltom, čerstvým majstrom sveta v behu na 100 a 200 metrov. Ba čo viac, predstavte si, že by ste ho v priamom súboji mohli poraziť. Zdá sa vám to nemožné? viac »

img
img27.08.2013  Investičné stimuly vybraným firmám sú úderom pre všetkých ostatných

Udeľovanie investičných stimulov vybraným firmám je úderom pod pás všetkým ostatným. Tvrdí to prezident Združenia podnikateľov Slovenska (ZPS) Ján Oravec. viac »

img
img22.08.2013  Dve tváre bankrotu

Bankrot nemá práve najlepšiu povesť. Keď počujeme slovo bankrot, väčšine z nás podvedome prebehnú po chrbte zimomriavky. A je úplne jedno, či sme podnikatelia, spotrebitelia, zamestnanci, zamestnávatelia alebo politici. viac »

img
img09.08.2013  Podnikatelia, nakopnite vládu k činom

Hlasujte za Byrokratický nezmysel 2013 viac »

img
img08.08.2013  Folklór minimálnej mzdy

Prvým bodom augustového zasadnutia tripartity bude návrh na úpravu sumy mesačnej minimálnej mzdy na rok 2014. Začiatok rokovaní o výške minimálnej mzdy na budúci rok patrí už neodmysliteľne k letnému folklóru. viac »

img
img05.08.2013  O nenapísanej antiutópií z budúcnosti Európskej únie

Utópie, ktoré sa snažili vykresľovať ako by mohla fungovať vysnívaná ideálna spoločnosť, sprevádzali ľudstvo odpradávna. Platón nám zanechal jeho predstavu o ideálnom štáte, svätý Augustín o pár storočí neskôr urobil to isté. viac »

img
img25.07.2013  Nepodarený letný hit

Zbabraná realizácia môže pokaziť aj ten najlepší scenár. V takom Hollywoode by o tom vedeli rozprávať. A nielen v Hollywoode. Každá letná sezóna má aj u nás už tradične svoj hit. Hitom tohtoročnej sezóny je príbeh o tom ako naša vláda išla znižovať viac »

img
img22.07.2013  Medzinárodná výstava pre podnikanie a franchising 2013 v Bratislave

Výstava je určená pre tých, ktorí pôsobia v oblasti malého a stredného podnikania a franchisingu. Podujatie podporuje aj Združenie podnikateľov Slovenska. viac »

img
img11.07.2013  Vládny bager vo vašej záhrade

Je dobré, že v poslednom období opäť ožila diskusia o vyvlastňovaní, v ktorej rezonujú obavy z možného zníženia ochrany vlastníctva. Rovnaká diskusia s rovnakými obavami prebehla pred niekoľkými rokmi, keď prvá vláda Roberta Fica urýchľovala výstavbu viac »

img
img10.07.2013  491. plenárne zasadnutie Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru prebieha v týchto dňoch v Bruseli

Účastníkom 491. plenárneho zasadnutia Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru je aj prezident ZPS Ján Oravec viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri