Novinky

img
img18.03.2013  Cameronov a Taylorov odkaz „európskym“ politikom

Britský premiér David Cameron a americký podnikateľ Maurice Taylor, každý pri inej príležitosti, vyslali Európe varovné signály, o ktorých síce informovali aj naše médiá, dostalo sa im však nezaslúžene málo pozornosti. viac »

img
img07.03.2013  Hlúposť je nesmrteľná

Opäť sme sa o tom raz mohli presvedčiť, keď odborárski bossovia vytiahli z rukáva ich „najnovšie“ eso v boji proti nezamestnanosti a s vážnymi tvárami ho prezentovali širšej verejnosti. Znížiť mieru nezamestnanosti má skrátenie pracovného času. viac »

img
img01.03.2013  Prejav prezidenta ZPS Jána Oravca pri udelení Výročnej ceny ZPS za rok 2012 Václavovi Klausovi, prezidentovi ČR

Zišli sme sa tu dnes, aby sme absolvovali v poradí už 23. snem Združenia podnikateľov Slovenska. 23 rokov je obdivuhodne dlhá doba, najmä ak si uvedomíme ako málo spolkov, politických strán a ďalších subjektov, ktoré existovali vtedy, existuje ešte a viac »

img
img28.02.2013  Ján Oravec je opätovne zvolený za prezidenta Združenia podnikateľov Slovenska

Delegáti snemu zvolili nových členov Generálnej rady ZPS, ktorá následne opätovne zvolila Jána Oravca za prezidenta ZPS na ďalšie funkčné obdobie. viac »

img
img27.02.2013  Výročnú cenu ZPS za rok 2012 si dnes prevzal prezident ČR Václav Klaus

Stalo sa tak dnes na 23. sneme Združenia podnikateľov Slovenska v Pálffyho paláci v Bratislave viac »

img
img21.02.2013  Klaus získal podnikateľského Oscara

Združenie podnikateľov Slovenska sa rozhodlo udeliť výročnú cenu združenia za rok 2012 českému prezidentovi Václavovi Klausovi. Český prezident toto ocenenie prijal a cenu si prevezme osobne počas snemu Združenia podnikateľov Slovenska viac »

img
img14.02.2013  Prezident ZPS účastníkom 487. plenárneho zasadnutia Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru

V dňoch 13. - 14. februára na ňom v Bruseli zastupuje slovenských zamestnávateľov. viac »

img
img11.02.2013  Parlamentné siroty

Veľké množstvo zákonov, v ktorých spleti je takmer nemožné sa orientovať. A ich katastrofálna nekvalita, kvôli ktorej je na Slovensku takmer nemožná jednoznačná interpretácia a aplikácia právnych noriem. viac »

img
img08.02.2013  Výročný snem Združenia podnikateľov sa uskutoční 27. 2. 2013

Výročný Snem Združenia podnikateľov Slovenska (ZPS) sa uskutoční 27. februára v Bratislave. Rozhodli o tom dnes na rokovaní Generálnej rady ZPS jej členovia. viac »

img
img07.02.2013  Schizofrénia

Začiatkom tohto roka komisár EÚ pre priemysel a podnikanie Antonio Tajani predstavil návrh Európskej komisie pre podporu podnikania v Európe. Ako je už v Bruseli zvykom, aby nebolo pochýb o akcieschopnosti a o strategickom uvažovaní, v názve viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri