Novinky

img
img23.10.2013  Ján Oravec: „Mini cyklus verejných prednášok na Východnom Slovensku“

Dňa 22. a 23. októbra 2013 absolvoval Ján Oravec, prezident ZPS, cyklus verejných prednášok na Východnom Slovensku,... viac »

img
img17.10.2013  Orwellovský rozpočet, kde pravda je lož

Rozpočet na rok 2014? Vitajte v roku 1984! Asi tak by sa dala zhrnúť podstata doterajšej diskusie o návrhu štátneho rozpočtu na rok 2014. Skutočnosť v príkrom protiklade s tvrdeniami, to bol základný stavebný kameň absurdnej reality Orwellovho románu viac »

img
img09.10.2013  Slovenské predsedníctvo EÚ 2016

Zasadnutie pracovnej skupiny pre prípravu programu a priorít Slovenského predsedníctva EÚ 2016 viac »

img
img03.10.2013  Problémom EÚ sú vysoké dane

Európska únia zostáva oblasťou s vysokými daňami. Toto nie je pravicovou optikou deformovaný pohľad, ale úvodné konštatovanie z najnovšej analýzy Eurostatu a Európskej komisie, ktorá sa zameriava na dlhodobé trendy v zdaňovaní v Európskej únii. viac »

img
img30.09.2013  Neobhájiteľný superštát

Mal som zaujímavú a dlhú diskusiu o Spojených štátoch európskych. Stretnutie s vysokopostaveným úradníkom Európskej komisie v Bruseli bolo pôvodne na inú tému, zmenila ju však jeho náhodná veta „Nebol som zástancom Spojených štátov európskych, ale... viac »

img
img25.09.2013  V Bratislave dnes zasadala Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťom 3. zasadnutia Generálnej rady Združenia podnikateľov Slovenska bol viceguvernér Národnej banky Slovenska Ján Tóth viac »

img
img19.09.2013  Štátne vlastníctvo je obludná deformácia

Štátne vlastníctvo je morálny suterén, karikatúra skutočného vlastníctva, ktorá je zdrojom mnohého zla v ekonomike. Tento fakt je potrebné sústavne pripomínať. A treba ho pripomínať čo najhlasnejšie práve teraz, ... viac »

img
img12.09.2013  Prečo je dôležité chrániť štyri základné slobody?

Je v súčasnosti dôležité zachovávať slobody ako práca, obchodovanie a investovanie, na ktorých je postavený celý Európsky projekt?Prečo tak často zabúdame a berieme ich ako samozrejmosť? viac »

img
img05.09.2013  Budúcnosť peňazí v Bratislave

Niekto má peňazí veľa, iný málo. Niekto je posadnutý honbou za peniazmi, iný by najradšej žil v spoločnosti bez peňazí. Bez ohľadu na tieto rozdiely, všetci máme v súčasnosti spoločné niečo, čo si málokto uvedomuje. viac »

img
img03.09.2013  Ako financovať rozvoj svojho podnikania

Pozvánka na bezplatný seminár, ktorý organizuje Združenie podnikateľov Slovenska spolu s Národnou agentúrou pre rozvoj malého a stredného podnikania. viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri