Novinky

img
img08.08.2013  Folklór minimálnej mzdy

Prvým bodom augustového zasadnutia tripartity bude návrh na úpravu sumy mesačnej minimálnej mzdy na rok 2014. Začiatok rokovaní o výške minimálnej mzdy na budúci rok patrí už neodmysliteľne k letnému folklóru. viac »

img
img05.08.2013  O nenapísanej antiutópií z budúcnosti Európskej únie

Utópie, ktoré sa snažili vykresľovať ako by mohla fungovať vysnívaná ideálna spoločnosť, sprevádzali ľudstvo odpradávna. Platón nám zanechal jeho predstavu o ideálnom štáte, svätý Augustín o pár storočí neskôr urobil to isté. viac »

img
img25.07.2013  Nepodarený letný hit

Zbabraná realizácia môže pokaziť aj ten najlepší scenár. V takom Hollywoode by o tom vedeli rozprávať. A nielen v Hollywoode. Každá letná sezóna má aj u nás už tradične svoj hit. Hitom tohtoročnej sezóny je príbeh o tom ako naša vláda išla znižovať viac »

img
img22.07.2013  Medzinárodná výstava pre podnikanie a franchising 2013 v Bratislave

Výstava je určená pre tých, ktorí pôsobia v oblasti malého a stredného podnikania a franchisingu. Podujatie podporuje aj Združenie podnikateľov Slovenska. viac »

img
img11.07.2013  Vládny bager vo vašej záhrade

Je dobré, že v poslednom období opäť ožila diskusia o vyvlastňovaní, v ktorej rezonujú obavy z možného zníženia ochrany vlastníctva. Rovnaká diskusia s rovnakými obavami prebehla pred niekoľkými rokmi, keď prvá vláda Roberta Fica urýchľovala výstavbu viac »

img
img10.07.2013  491. plenárne zasadnutie Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru prebieha v týchto dňoch v Bruseli

Účastníkom 491. plenárneho zasadnutia Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru je aj prezident ZPS Ján Oravec viac »

img
img08.07.2013  Socializmu sa opäť raz minul toaletný papier

Úspech socializmu bol vždy založený na schopnosti predávať masám utopickú predstavu spoločnosti, v ktorej sú si všetci rovní. Našťastie, realizátori veľkých utópií zatiaľ vždy zakopli už na prvom schodíku, neschopní riadiť čo i len bežný chod viac »

img
img27.06.2013  Zvyšovanie daní je možné kompenzovať znižovaním regulácie

Myslí si to prezident Združenia podnikateľov Slovenska Ján Oravec v súvislosti s dnešnou odbornou konferenciou k problematike regulácie, ktorá sa koná v Bratislave. viac »

img
img27.06.2013  Filmársky klin medzi úniou a USA

Ešte začiatkom tohto roka obehla svet správa o tom, že Európska únia a USA sa pripravujú na začatie rokovaní o dohode o voľnom obchode. Túto iniciatívu treba jednoznačne privítať ako potrebný impulz, ktoré nielen pomôže rozhýbať ekonomiku, ale ktorý viac »

img
img13.06.2013  Odborári našli novú zbraň proti kríze

Odborári v Bruseli vymysleli novú zbraň, ktorá má zasadiť smrtiaci úder kríze. Všetkých Európanov má najnovšie ochrániť európsky minimálny príjem. Samotní odborári ešte nemajú príliš jasno v tom, čo to vlastne má byť. viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri