Novinky

img
img02.05.2013  Menej úspor bude Pyrrhovo víťazstvo

Odporcovia úsporných opatrení v týchto dňoch triumfujú. Všeobecná neobľúbenosť úspor je pochopiteľná. Nezamestnanosť v Európe sa šplhá do rekordných výšok a ekonomický rast sa nie a nie obnoviť. viac »

img
img18.04.2013  Papierový tiger

Pred dvomi týždňami vláda schválila Správu o stave podnikateľského prostredia. Združenie podnikateľov Slovenska bolo minulý rok garantom projektu, pomocou ktorého Združenie mladých podnikateľov Slovenska aj spolu s Hospodárskymi novinami hľadali najv viac »

img
img15.04.2013  Barónka medzi plebejcami

Pôsobenie Margaret Thatcherovej vo vrcholovej politike je dôkazom, že je možné nielen hlásiť sa k princípom slobody, ale aj odvážne a dôsledne presadzovať na nich založenú politiku. Dnešným politikom chýba jedno aj druhé. viac »

img
img14.04.2013  Zachraňovanie jedných krajín z peňazí druhých bolo chybou

Združenie podnikateľov Slovenska od začiatku finančnej krízy a krízy verejných financií kritizovalo snahy vlád zachraňovať banky či firmy, ako aj snahu Európskej únie zachraňovať jej členské krajiny. viac »

img
img11.04.2013  Vláda v prvom roku vládnutia neprekročila svoj tieň

Záväzok dať do poriadku verejné financie nadobudol podobu zvyšovania príjmov z daní a odvodov, vrátane zbytočného zrušenia systému rovnej dane, ktorý sa osvedčil a fungoval dobre. viac »

img
img04.04.2013  Dobrá správa pre Slovensko

V posledných rokoch je dobrých správ ako šafranu. Jednoznačne prevládajú tie negatívne. Niet sa preto čo čudovať, že aj keď sa dobrá správa z času na čas objaví, v záplave negatívnych správ zanikne. viac »

img
img28.03.2013  Stanovisko Združenia podnikateľov Slovenska k dohode vlády s U.S. Steel Košice

Združenie podnikateľov Slovenska (ZPS) vyjadruje zásadný nesúhlas so spôsobom akým sa vláda rozhodla uspokojiť požiadavky spoločnosti US Steel a ... viac »

img
img23.03.2013  Stretnutie prezidenta ZPS s podpredsedom Európskej komisie a eurokomisárom Marošom Ševčovičom

Témou stretnutia eurokomisára so slovenskou delegáciou bola kríza na Cypre. viac »

img
img22.03.2013  488. plenárne zasadnutie Európskeho hospdárskeho a sociálneho výboru prebiehalo v týchto dňoch v Bruseli

Slovenských zamestnávateľov na ňom zastupoval prezident Združenia podnikateľov Slovenska Ján Oravec. viac »

img
img21.03.2013  Bozk smrti pre Cyprus

Píše sa rok 2013. Vláda na Cypre zatvára banky, aby parlament dostal možnosť odhlasovať jednorázové zdanenie vkladov a Cyprus tak mohol splniť jednu z podmienok pre získanie záchranného balíka finančnej pomoci tzv. Trojky. viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri