Novinky

img
img31.10.2013  Vláda nasadila zbraň hromadného ničenia

Čoraz častejšie sme svedkami toho, že vláda niečo deklaruje, ale v praxi robí úplný opak. Neuplynie takmer ani deň bez toho, aby niektorý z vládnych predstaviteľov médiám neposkytol vyhlásenie o tom, akou prioritou je pre vládu boj proti ... viac »

img
img28.10.2013  Bábkový parlament

Už sme si zvykli, že náš parlament nie je autonómnym zdrojom zákonodarnej moci, ale len bábkou, ktorej vodičom je vláda. Tej pohodlne prechádza veľká väčšina jej návrhov, ktoré spoľahlivo schvaľuje jej parlamentná väčšina. Aj keď nie úplne všetky,... viac »

img
img23.10.2013  Ján Oravec: „Mini cyklus verejných prednášok na Východnom Slovensku“

Dňa 22. a 23. októbra 2013 absolvoval Ján Oravec, prezident ZPS, cyklus verejných prednášok na Východnom Slovensku,... viac »

img
img17.10.2013  Orwellovský rozpočet, kde pravda je lož

Rozpočet na rok 2014? Vitajte v roku 1984! Asi tak by sa dala zhrnúť podstata doterajšej diskusie o návrhu štátneho rozpočtu na rok 2014. Skutočnosť v príkrom protiklade s tvrdeniami, to bol základný stavebný kameň absurdnej reality Orwellovho románu viac »

img
img09.10.2013  Slovenské predsedníctvo EÚ 2016

Zasadnutie pracovnej skupiny pre prípravu programu a priorít Slovenského predsedníctva EÚ 2016 viac »

img
img03.10.2013  Problémom EÚ sú vysoké dane

Európska únia zostáva oblasťou s vysokými daňami. Toto nie je pravicovou optikou deformovaný pohľad, ale úvodné konštatovanie z najnovšej analýzy Eurostatu a Európskej komisie, ktorá sa zameriava na dlhodobé trendy v zdaňovaní v Európskej únii. viac »

img
img30.09.2013  Neobhájiteľný superštát

Mal som zaujímavú a dlhú diskusiu o Spojených štátoch európskych. Stretnutie s vysokopostaveným úradníkom Európskej komisie v Bruseli bolo pôvodne na inú tému, zmenila ju však jeho náhodná veta „Nebol som zástancom Spojených štátov európskych, ale... viac »

img
img25.09.2013  V Bratislave dnes zasadala Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťom 3. zasadnutia Generálnej rady Združenia podnikateľov Slovenska bol viceguvernér Národnej banky Slovenska Ján Tóth viac »

img
img19.09.2013  Štátne vlastníctvo je obludná deformácia

Štátne vlastníctvo je morálny suterén, karikatúra skutočného vlastníctva, ktorá je zdrojom mnohého zla v ekonomike. Tento fakt je potrebné sústavne pripomínať. A treba ho pripomínať čo najhlasnejšie práve teraz, ... viac »

img
img12.09.2013  Prečo je dôležité chrániť štyri základné slobody?

Je v súčasnosti dôležité zachovávať slobody ako práca, obchodovanie a investovanie, na ktorých je postavený celý Európsky projekt?Prečo tak často zabúdame a berieme ich ako samozrejmosť? viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri