Novinky

img
img11.04.2013  Vláda v prvom roku vládnutia neprekročila svoj tieň

Záväzok dať do poriadku verejné financie nadobudol podobu zvyšovania príjmov z daní a odvodov, vrátane zbytočného zrušenia systému rovnej dane, ktorý sa osvedčil a fungoval dobre. viac »

img
img04.04.2013  Dobrá správa pre Slovensko

V posledných rokoch je dobrých správ ako šafranu. Jednoznačne prevládajú tie negatívne. Niet sa preto čo čudovať, že aj keď sa dobrá správa z času na čas objaví, v záplave negatívnych správ zanikne. viac »

img
img28.03.2013  Stanovisko Združenia podnikateľov Slovenska k dohode vlády s U.S. Steel Košice

Združenie podnikateľov Slovenska (ZPS) vyjadruje zásadný nesúhlas so spôsobom akým sa vláda rozhodla uspokojiť požiadavky spoločnosti US Steel a ... viac »

img
img23.03.2013  Stretnutie prezidenta ZPS s podpredsedom Európskej komisie a eurokomisárom Marošom Ševčovičom

Témou stretnutia eurokomisára so slovenskou delegáciou bola kríza na Cypre. viac »

img
img22.03.2013  488. plenárne zasadnutie Európskeho hospdárskeho a sociálneho výboru prebiehalo v týchto dňoch v Bruseli

Slovenských zamestnávateľov na ňom zastupoval prezident Združenia podnikateľov Slovenska Ján Oravec. viac »

img
img21.03.2013  Bozk smrti pre Cyprus

Píše sa rok 2013. Vláda na Cypre zatvára banky, aby parlament dostal možnosť odhlasovať jednorázové zdanenie vkladov a Cyprus tak mohol splniť jednu z podmienok pre získanie záchranného balíka finančnej pomoci tzv. Trojky. viac »

img
img18.03.2013  Cameronov a Taylorov odkaz „európskym“ politikom

Britský premiér David Cameron a americký podnikateľ Maurice Taylor, každý pri inej príležitosti, vyslali Európe varovné signály, o ktorých síce informovali aj naše médiá, dostalo sa im však nezaslúžene málo pozornosti. viac »

img
img07.03.2013  Hlúposť je nesmrteľná

Opäť sme sa o tom raz mohli presvedčiť, keď odborárski bossovia vytiahli z rukáva ich „najnovšie“ eso v boji proti nezamestnanosti a s vážnymi tvárami ho prezentovali širšej verejnosti. Znížiť mieru nezamestnanosti má skrátenie pracovného času. viac »

img
img01.03.2013  Prejav prezidenta ZPS Jána Oravca pri udelení Výročnej ceny ZPS za rok 2012 Václavovi Klausovi, prezidentovi ČR

Zišli sme sa tu dnes, aby sme absolvovali v poradí už 23. snem Združenia podnikateľov Slovenska. 23 rokov je obdivuhodne dlhá doba, najmä ak si uvedomíme ako málo spolkov, politických strán a ďalších subjektov, ktoré existovali vtedy, existuje ešte a viac »

img
img28.02.2013  Ján Oravec je opätovne zvolený za prezidenta Združenia podnikateľov Slovenska

Delegáti snemu zvolili nových členov Generálnej rady ZPS, ktorá následne opätovne zvolila Jána Oravca za prezidenta ZPS na ďalšie funkčné obdobie. viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri