Novinky

img
img29.05.2014  V Bratislave dnes zasadala Genrálna rada Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťom zasadnutia bol Radoslav Procházka, líder novovznikajúcej strany Sieť viac »

img
img15.05.2014  Čo sme Európskej únii dali my? Silný príbeh

V čase vrcholiacej kampane pre voľby do Európskeho parlamentu položil majster Lasica v médiách túto dôležitú otázku: A čo sme dali Európskej únii my? On sám na ňu neodpovedá, ale čitateľ si má domyslieť túto odpoveď: Nič. ... viac »

img
img12.05.2014  Tri osudové križovatky EÚ

Tesne pred 1. májom 2004 ma bruselský týždenník European Voice požiadal o napísanie komentára pri príležitosti vtedajšieho rozšírenia EÚ o 10 nových krajín. V jeho závere som sa pokúsil o predpoveď budúceho vývoja EÚ: ... viac »

img
img22.04.2014  Alternatívne scenáre budúcnosti Európskej únie

Pozývame Vás na seminár s medzinárodnou účasťou, ktorého spoluorganizátorom je aj Združenie podnikateľov Slovenska. viac »

img
img18.04.2014  Banková únia: plnou parou vpred k európskemu superštátu

Zdá sa, že politické elity v Bruseli sa začínajú rýchlo priúčať politickému populizmu. Ako inak než blížiacimi eurovoľbami sa dá vysvetliť v tomto období zvýšená frekvencia „radostných zvestí“ z Bruselu, ktoré majú urobiť život občanov EÚ šťastnejším viac »

img
img17.04.2014  Mladý inovatívny podnikateľ 2014

Hľadáme mladých podnikateľov, ktorí úspešne realizujú svoj zaujímavý podnikateľský nápad viac »

img
img14.04.2014  Vláda vyhlásila podnikateľom vojnu

Inak sa tuším nedá vysvetliť to, čo sa v posledných týždňoch deje. Takmer geometrickým radom pribúda príkladov zákonov, ktoré podnikateľom ukladajú nové povinnosti, uvaľujú na nich poplatky, hrozia novými sankciami, niečo im prikazujú a zakazujú. viac »

img
img20.03.2014  Nie stimulom, áno lepším podmienkam

Najprv spáva zo včerajšieho vydania tohto denníka: ministerstvo hospodárstva navrhuje schváliť ďalší stimul za milión eur vo forme daňových úľav. Nemecká firma má za ne v nasledujúcich troch rokoch vytvoriť 53 pracovných miest. viac »

img
img17.03.2014  Karel Kryl, jeho Bratříček a Ukrajina

Udalosti na Ukrajine vyvolali veľkú diskusiu dokonca aj na Slovensku, ktoré sa inak vyznačuje pomerne veľkou apatiou voči dianiu v zahraničí. Naša pozornosť sa sústredila na Ukrajinu zaslúžene. viac »

img
img06.03.2014  Inovovať musia všetci, aj Európska komisia

Európska komisia, prostredníctvom jej direktoriátu pre výskum a inovácie, zverejnila najnovšie výsledky porovnania inovačnej výkonnosti členských krajín EÚ. V konforntácii so svetom krajiny EÚ ako celok zaostávajú za Južnou Kóreou, USA a Japonskom. viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri