Novinky

img
img02.09.2014  Časovaná bomba Európy

Euro je politický projekt, ktorý čelí oprávnenej kritike. Politici vo väčšine európskych krajín nemajú odvahu na realizáciu reforiem potrebných na zvýšenie ich konkurencieschopnosti a takisto si za to zaslúžia kritiku. viac »

img
img08.08.2014  Daňová kontrarevolúcia

Júl a august sú ministerstvami veľmi obľúbené ako mesiace, kedy úradníci veľmi radi predkladajú často zásadné a rozsiahle zmeny, nezriedka sa spoliehajúc na to, že dovolenky a zdanlivá uhorková sezóna exekutívy uspí pozornosť všetkých, ... viac »

img
img04.08.2014  Sociálny štát pre firmy? Zrušiť!

Diskusia o sociálnom štáte u nás prebieha dlhé roky. Názory sú jednoznačne vyhranené a vo veľkej miere závisia od zaradenia ich nositeľov na politickom spektre. Pravičiari sociálny štát kritizujú, pretože je drahý, ... viac »

img
img11.07.2014  Slovensko nie je právnym štátom

V jednom staršom hollywoodskom filme sa hlavná hrdinka dostane do Talianska. Jej taliansky priateľ ju vezie autom. A keď sa Američanka pozastaví nad spôsobom, akým jej priateľ šoféruje, resp. ako prechádza križovatkami ignorujúc ... viac »

img
img07.07.2014  Zlepšiť prostredie je možné len zmenou kurzu vládnej politiky

Pri personálnej výmene na poste ministra hospodárstva sa v komentároch často objavoval problém zhoršovania podnikateľského prostredia a pokles Slovenska vo väčšine rebríčkov konkurencieschopnosti. viac »

img
img13.06.2014  Naša jediná nádej

Vďaka súťaži „Mladý inovatívny podnikateľ“, ktorej vyhlasovateľmi sú Združenie podnikateľov Slovenska a Junior Chamber International, sa už podarilo pre širšiu slovenskú verejnosť „objaviť“ veľa zaujímavých mladých podnikateľov. viac »

img
img10.06.2014  Vyhlásenie výsledkov súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2014

Absolútny víťaz a laureát hlavnej ceny – Pavol Amena so spoločnosťou Amena viac »

img
img09.06.2014  O hraniciach slobody

Správa o vynesení rozsudku za spálenie vlajky EÚ by mi pravdepodobne unikla v záplave iných informácií. Nebyť „fejsbúkového“ statusu zástupcu Európskej komisie, ktorý túto správu dal zdieľať so slovami:... viac »

img
img29.05.2014  V Bratislave dnes zasadala Genrálna rada Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťom zasadnutia bol Radoslav Procházka, líder novovznikajúcej strany Sieť viac »

img
img15.05.2014  Čo sme Európskej únii dali my? Silný príbeh

V čase vrcholiacej kampane pre voľby do Európskeho parlamentu položil majster Lasica v médiách túto dôležitú otázku: A čo sme dali Európskej únii my? On sám na ňu neodpovedá, ale čitateľ si má domyslieť túto odpoveď: Nič. ... viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri