Novinky

img
img14.03.2018  Prečo zanedbávame podnikateľské prostredie?

Združenie podnikateľov Slovenska si Vás ako partner podujatia dovoľuje pozvať na druhé zo 7 diskusných fór pod názvom: „Dobehne tiger do cieľa?“ viac »

img
img13.03.2018  ZPS záleží na úrovni vzdelania a školstva v našej krajine!

Pozrite si ďaľšiu diskusiu zo série viac »

img
img06.03.2018  Zapojte sa s nami do snahy znížiť byrokraciu!

Diskusia o ankete Byrokratický nezmysel roka so štátnym tajomníkom ministerstva hospodárstva Rastislavom Chovancom a predsedom ZMPS Jánom Solíkom. viac »

img
img26.02.2018  Dajme zelenú inováciám a podnikaniu vo vzdelávaní

U nás sa už stalo nemilou tradíciou, že keď sa nám niečo nedarí, zvykneme na seba navzájom ukazovať prstom. Prípad nášho školstva nie je nijakou výnimkou. Školstvo je dlhodobo pod paľbou kritiky zamestnávateľov za to, že vychováva nepoužiteľných ... viac »

img
img23.02.2018  O Európskej únii, Petrovi Saganovi a prosperite Slovenska

Keby ste mali vysvetliť 10-ročnému dieťaťu, čo je to Európska únia a ako funguje, aké metafory by ste využili? Aj takúto otázku som dostal ako účastník panelovej diskusie v rámci Národného konventu o EÚ, ktorý sa po čase opäť zišiel v Bratislave, ... viac »

img
img01.02.2018  Zvýšené náklady podnikateľov zhoršujú ich konkurencieschopnosť

Podľa prezidenta Združenia podnikateľov Slovenska Oravca zámerom združenia v tomto roku a zároveň aj jeho prioritou je zlepšiť pozitívny obraz širokej verejnosti o podnikateľoch. viac »

img
img01.02.2018  V Bratislave dnes prebiehalo 2. zasadnutie Generálnej rady Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťami zasadnutia GR ZPS boli p. Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja a p. Viktor Nižňanský, riaditeľ Komunálneho výskumného a poradenského centra... viac »

img
img29.01.2018  Budíček, budúcnosť prichádza!

Ja ju vidím prichádzať v podobe finalistov súťaží na vyhľadávanie mladých a inovatívnych podnikateľov, ktoré už roky podporuje Združenie podnikateľov Slovenska. Má podobu podnikateľských príbehov a nápadov, ktoré by neboli možné bez dvoch zásadných viac »

img
img26.01.2018  Potrebujeme nový Davos

Každoročne pred začiatkom ekonomického fóra v Davose zverejňuje Oxfam, veľká charitatívna organizácia analýzu príjmovej nerovnosti vo svete. Tej sa dostáva veľa mediálnej pozornosti, ale bohužiaľ poskytuje úplne deformovaný pohľad na ekonomickú... viac »

img
img15.01.2018  Raz na byrokraciu zahynieme

Ďalší ročník našej ankety hľadajúcej byrokratický nezmysel roka má svojich “víťazov”. Úvodzovky sú namieste, pretože ocitnúť sa v top desiatke tejto ankety nie je žiadna radosť. Je to anticena, podobne ako Zlatá malina, ktorá upozorňuje na najhoršie viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri