Novinky

img
img17.11.2017  Združenie podnikateľov Slovenska a Národný zväz rumunských zamestnávateľov podpísali zmluvu o partnerstve

Delegácia ZPS v dňoch 16. - 17. 11. 2017 absolvovala návštevu v rumunskom meste Oradea. Súčasťou programu bol aj slávnostný podpis zmluvy o partnerstve medzi ZPS a UNPR, ... viac »

img
img06.11.2017  Prestížna súťaž Podnikateľka Slovenska je tu opäť a v novom šate!

Všetky podnikavé dámy majú príležitosť ukázať svoj úspešný biznis, a to celému Slovensku! Súťaž Podnikateľka Slovenska je tu opäť. A s množstvom noviniek. viac »

img
img27.10.2017  Čína, náš vzor?

Pochopili sme, že centrálne plánovanie nefunguje, ale trh áno. Preto sme sa rozhodli ešte viac odísť od centrálneho plánovania a ešte viac sa prikloniť k trhu. viac »

img
img20.10.2017  Stanovisko Združenia podnikateľov Slovenska k návrhu dokumentu RIA 2020 - Stratégia lepšej regulácie

ZPS víta spracovanie dokumentu, považuje ho za jednu z najvyšších priorít a bude podporovať jeho predloženie v čo najkonkrétnejšej podobe. K návrhu textu predkladá ZPS 3 zásadné pripomienky:... viac »

img
img12.10.2017  Stretnutie prezidenta ZPS s veľvyslankyňou Indonézskej republiky

Prezident Združenia podnikateľov Slovenska Ján Oravec sa dnes v sídle ZPS stretol s mimoriadnou a splnomocnenou veľvyslankyňou Indonézskej republiky Adiyatwidi Adiwoso Asmady. Prítomný bol aj prvý tajomník Dhanny Perkasa. viac »

img
img09.10.2017  Dvojitý meter tohto štátu

Štát uplatňuje dvojitý meter, ukladá podnikateľom povinnosti, ktoré sám nedodržiava. Prijíma často nezmyselné pravidlá, ktoré núti podnikateľov dodržiavať, ale ak má s nimi sám problém, buď ich obchádza alebo si ich len pre seba zmení. viac »

img
img04.10.2017  Podnikatelia kritizujú štát za prístup pri zvyšovaní minimálnej mzdy

Podnikatelia považujú za "škandálne", že štát skokovito zvyšuje povinnú minimálnu mzdu v súkromnom sektore a sám ju pritom nedodržiava, keď 144.000 štátnych zamestnancov má tabuľkové platy nižšie, ako je minimálna mzda. viac »

img
img03.10.2017  V Bratislave dnes prebiehalo 5. zasadnutie Generálnej rady Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťom zasadnutia GR ZPS bol Ivan Lužica, partner spoločnosti Deloitte. V diskusii s I. Lužicom boli hlavnými témami súčasný stav podnikateľského prostredia na Slovensku, vývoj regulačného zaťaženia a reforma verejného sektora. viac »

img
img29.09.2017  Hrozí, že vláda zradí naše záujmy v zahraničí

Po rokovaní predsedov vlád Slovenska, Českej republiky a Rakúska s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom pred niekoľkými týždňami oznámil slovenský premiér zásadnú zmenu postoja k návrhu smernice o vysielaní pracovníkov. viac »

img
img28.09.2017  Združenie podnikateľov Slovenska a Národný zväz rumunských zamestnávateľov dnes v Bratislave diskutovali o spolupráci

V sídle ZPS na Cukrovej ulici v Bratislave sa dnes stretol prezident ZPS Ján Oravec so zástupcami „Národného zväzu rumunských zamestnávateľov“, prezidentom Lucianom Ioanom a predsedom výkonnej rady Florinom Balintom. viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri