Novinky

img
img30.09.2014  V Bratislave dnes zasadala Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťom Generálnej rady ZPS boli Dag Daniš, hlavný komentátor Hospodárskych novín a Matúš Pošvanc, riaditeľ Nadácie F. A. Hayeka viac »

img
img29.09.2014  Nepočúvajú a nekonajú

Z času na čas prenikne do našich médií správa o tom, že Slovensko opäť kleslo v ďalšom rebríčku merajúcom konkurencieschopnosť. Jeden až dva dni sa o tom píše, televízie odvysielajú zopár reportáží, opozícia si krátko zahromží, vláda kritiku odmietne viac »

img
img22.09.2014  Medzinárodná výstava pre podnikanie a franchising

Všetky výhody a možnosti franchingu pre malé a stredné podnikanie a predstaviteľov svetových značiek uvidíte na výstave určenej spoločnostiam a franchisingovým konceptom v Bratislave vo dvoch výstavných dňoch a to: 29. - 30. októbra 2014. viac »

img
img05.09.2014  Šesť rokov pomýlenej politiky

Onedlho si budeme pripomínať šieste výročie krachu americkej banky Lehman Brothers. Tá po takmer 160 rokoch svojej existencie 15. septembra 2008 požiadala o ochranu pred veriteľmi, v dôsledku čoho v ten istý deň jej akcie stratili 90% ich hodnoty... viac »

img
img02.09.2014  Časovaná bomba Európy

Euro je politický projekt, ktorý čelí oprávnenej kritike. Politici vo väčšine európskych krajín nemajú odvahu na realizáciu reforiem potrebných na zvýšenie ich konkurencieschopnosti a takisto si za to zaslúžia kritiku. viac »

img
img08.08.2014  Daňová kontrarevolúcia

Júl a august sú ministerstvami veľmi obľúbené ako mesiace, kedy úradníci veľmi radi predkladajú často zásadné a rozsiahle zmeny, nezriedka sa spoliehajúc na to, že dovolenky a zdanlivá uhorková sezóna exekutívy uspí pozornosť všetkých, ... viac »

img
img04.08.2014  Sociálny štát pre firmy? Zrušiť!

Diskusia o sociálnom štáte u nás prebieha dlhé roky. Názory sú jednoznačne vyhranené a vo veľkej miere závisia od zaradenia ich nositeľov na politickom spektre. Pravičiari sociálny štát kritizujú, pretože je drahý, ... viac »

img
img11.07.2014  Slovensko nie je právnym štátom

V jednom staršom hollywoodskom filme sa hlavná hrdinka dostane do Talianska. Jej taliansky priateľ ju vezie autom. A keď sa Američanka pozastaví nad spôsobom, akým jej priateľ šoféruje, resp. ako prechádza križovatkami ignorujúc ... viac »

img
img07.07.2014  Zlepšiť prostredie je možné len zmenou kurzu vládnej politiky

Pri personálnej výmene na poste ministra hospodárstva sa v komentároch často objavoval problém zhoršovania podnikateľského prostredia a pokles Slovenska vo väčšine rebríčkov konkurencieschopnosti. viac »

img
img13.06.2014  Naša jediná nádej

Vďaka súťaži „Mladý inovatívny podnikateľ“, ktorej vyhlasovateľmi sú Združenie podnikateľov Slovenska a Junior Chamber International, sa už podarilo pre širšiu slovenskú verejnosť „objaviť“ veľa zaujímavých mladých podnikateľov. viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri