Novinky

img
img05.05.2015  Dnes v Bratislave zasadala Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska

Hlavným hosťom 3. zasadnutia Generálnej rady Združenia podnikateľov Slovenska bol Vazil Hudák, štátny tajomník Ministerstva financií SR viac »

img
img20.04.2015  Vládna stratégia - zlý vtip

Aký je rozdiel medzi začínajúcim podnikateľom a občanom, ktorý je držiteľom preukazu zdravotne ťažko postihnutého? Veľký. Držiteľ ZŤP má oveľa menej nárokov na štátnu podporu a čerpanie dávok než začínajúci podnikateľ. Tak tento nepodarený vtip ... viac »

img
img17.04.2015  Možné pozitíva kauzy Váhostav

Kauza Váhostav v týchto dňoch hýbe slovenskou spoločnosťou a politikou. Treba povedať, že konečne. Malí dodávatelia dlhé mesiace až roky bezvýsledne upozorňovali na problém neplatenia faktúr veľkými firmami, ktoré z peňazí daňových poplatníkov... viac »

img
img13.04.2015  Slovensko - fínske podnikateľské fórum

Súčasťou slovensko - fínskeho fóra bude aj panelová diskusia, ktorej účastníkom bude prezident ZPS Ján Oravec viac »

img
img30.03.2015  Mýty a realitu podnikania mladým ľuďom priblížilo Entrepreneurship Forum 2015

Podnikanie nie je len o úspešnom štarte a dnes tak veľmi populárnych startupoch. O svoj podnikateľský príbeh, prístup k inováciám, zamestnávaniu ľudí, o dobré a zlé podnikateľské rozhodnutia a ďalšie skúsenosti sa v Bratislave s mladými ľuďmi dnes... viac »

img
img24.03.2015  Entrepreneurship forum 2015: Mýty a realita podnikateľského života

Entrepreneurship forum je podujatie, ktorého cieľom je prezentovanie a zdieľanie skúseností úspešných a začínajúcich mladých podnikateľov a propagácia podnikania medzi mladými ľuďmi. viac »

img
img23.03.2015  Podnikateľskí anjeli pomáhajú začínajúcim podnikateľom

Podľa údajov prvej siete neformálnych investorov, ktorou je Klub podnikateľských anjelov Slovenska (KPAS), sa naň od jeho vzniku v roku 2011 do konca roku 2014 obrátilo 828 záujemcov o kapitál. Z nich 97 prešlo kvalitatívnym filtrom a prezentovalo... viac »

img
img23.03.2015  Svet je naruby, úroky sú pod nulou

Je množstvo vecí, ktoré v živote berieme ako dané, pretože sme ich nikdy nepoznali inak. Iste budete súhlasiť, že medzi ne patrí očakávanie, že ak naše peniaze zanesieme do banky, banka nám z nášho vkladu vyplatí úrok za to, že má naše peniaze k ... viac »

img
img20.03.2015  Startupmánia

Startup je pojem, ktorý si v posledných rokoch našiel miesto v slovenskom jazyku a úspešne z neho vytláča pôvodné označenie pre začínajúceho podnikateľa. Startup, startupista, startupová scéna, startupová stratégia, startupová investícia, ... viac »

img
img13.03.2015  Slovak Business Agency chce zlepšovať podnikateľské prostredie

Návratné finančné podporné nástroje, ako sú zvýhodnené úvery či investície do základného imania, nenávratné formy podpory v podobe grantov na nákup technológií či podporu vývoja a inovačných aktivít sú len niektoré z priorít Slovak Business Agency... viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri