Novinky

img
img23.01.2015  Koniec "Kuby bez slnka"

Príbeh zrodu, krátkej existencie a zániku milionárskej dane vo Francúzsku je v mnohých ohľadoch mimoriadne poučný a preto si zaslúži oveľa viac pozornosti než sa mu doteraz dostáva. Táto myšlienka sa stala predmetom opakovanej kritiky aj ... viac »

img
img12.01.2015  V krajine absurdných zákonov

Stojaté vody obdobia ešte pred sviatkami a tesne po nich rozvírila kampaň podnikateľa Radima Jančuru, ktorý zaplatil desiatky billboardov a dal na ne napísať: Vitajte v kraji korupcie a klientelizmu. A aby neboli pochybnosti, o koho konkrétne ide,... viac »

img
img03.01.2015  V tomto roku neočakávame zlepšenie podnikateľského prostredia

Podľa prezidenta ZPS Jána Oravca by k zlepšeniu podnikateľského prostredia pomohlo upustenie od princípu uplatňovania kolektívnej viny. viac »

img
img02.01.2015  Poznáme výsledky ankety Byrokratický nezmysel roka 2014

Z desiatich nominovaných kandidátov získalo prvé miesto v rebríčku o anticenu opatrenie nariaďujúce podnikateľom uhradiť pomerne vysoký poplatok súdu pri úpadku firmy, ktorá krachuje práve preto, že nemá dostatok peňazí. ... viac »

img
img19.12.2014  Pomôžte vykrútiť krk byrokracii

Čo poviete napríklad na tento nezmysel: taxík s koncesiou pre Bratislavský kraj môže zaviesť zákazníka z Bratislavy do Nitry, ale nemôže vziať iného zákazníka späť do Bratislavy, ak nemá aj koncesiu z Nitrianskeho kraja. ... viac »

img
img15.12. 2014  Ekonomika v roku 2014: nič nové

Do historických análov vývoja slovenskej ekonomiky sa rok 2014 zapíše ako rok, ktorý v zásade nepriniesol nič prelomové. Teda rok, v ktorom sa nezmenila žiadna z jej základných charakteristík. Aj v roku 2014 zostala slovenská ekonomika súčasťou ... viac »

img
img08.12.2014  Podnikatelia kritizujú rozpočet na roky 2015 až 2017

Podnikatelia upozorňujú na veľký schodok medzi celkovými výdavkami a príjmami štátu z daní a odvodov, ktorý je oveľa vyšší než oficiálne vykazovaný deficit verejných financií. viac »

img
img05.12.2014  Stanovisko ZPS k schválenému rozpočtu verejnej správy na roky 2015 až 2017

1. Vláda rozpočet prezentovala so zbytočnou samochválou, opozícia ho zasa hodnotila s prílišnou zhovievavosťou, z pohľadu podnikateľov je namieste výrazne kritický tón. Združenie podnikateľov Slovenska (ďalej len ZPS) hodnotí schválený rozpočet.... viac »

img
img02.12.2014  Hlasujte za Byrokratický nezmysel roka 2014

Po tretíkrát vyhlasuje Združenie mladých podnikateľov Slovenska anketu Byrokratický nezmysel roka 2014 o “anticenu” za legislatívne opatrenia, ktoré komplikujú život podnikateľom na Slovensku. Odbrným garantom je Združenie podnikateľov Slovenska. viac »

img
img28.11.2014  Zastavte ten kolotoč

Kolotoč personálnych zmien v posledných dňoch vyniesol ministra školstva do kresla predsedu parlamentu. Pozornosť médií aj verejnosti sa takmer výlučne sústreďuje na parlament, špekuluje sa o tom, čo táto zmena znamená pre jeho budúce fungovanie... viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri