Novinky

img
img27.10.2014  Junckerova partička

Pod infografikou informujúcou o zložení novej Európskej komisie bolo uvedených aj niekoľko štatistických údajov, ktoré majú dokazovať, že ide o silný a skúsený tím. Jej štyria členovia sú bývalými premiérmi, ďalší štyria bývalými vicepremiérmi, ... viac »

img
img24.10.2014  Študentská podnikateľská cena 2014

Súťaž pre študentov, ktorí rozbehli svoje podnikanie popri vysokoškolskom štúdiu viac »

img
img03.10.2014  Rozprávka o menovej únii

Rozprávky sú neoddeliteľnou súčasťou nielen detského sveta, ale mnohým rozprávkam veria aj dospelí. V rámci tohto žánru existuje zaujímavá kategória, tzv. európske rozprávky, ktorým veria dospelí v Bruseli. viac »

img
img01.10.2014  Výročný snem Združenia podnikateľov Slovenska bude 21. novembra 2014

Rozhodla o tom dnes v Bratislave na svojom zasadnutí Generálna rada ZPS. viac »

img
img30.09.2014  V Bratislave dnes zasadala Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťom Generálnej rady ZPS boli Dag Daniš, hlavný komentátor Hospodárskych novín a Matúš Pošvanc, riaditeľ Nadácie F. A. Hayeka viac »

img
img29.09.2014  Nepočúvajú a nekonajú

Z času na čas prenikne do našich médií správa o tom, že Slovensko opäť kleslo v ďalšom rebríčku merajúcom konkurencieschopnosť. Jeden až dva dni sa o tom píše, televízie odvysielajú zopár reportáží, opozícia si krátko zahromží, vláda kritiku odmietne viac »

img
img22.09.2014  Medzinárodná výstava pre podnikanie a franchising

Všetky výhody a možnosti franchingu pre malé a stredné podnikanie a predstaviteľov svetových značiek uvidíte na výstave určenej spoločnostiam a franchisingovým konceptom v Bratislave vo dvoch výstavných dňoch a to: 29. - 30. októbra 2014. viac »

img
img05.09.2014  Šesť rokov pomýlenej politiky

Onedlho si budeme pripomínať šieste výročie krachu americkej banky Lehman Brothers. Tá po takmer 160 rokoch svojej existencie 15. septembra 2008 požiadala o ochranu pred veriteľmi, v dôsledku čoho v ten istý deň jej akcie stratili 90% ich hodnoty... viac »

img
img02.09.2014  Časovaná bomba Európy

Euro je politický projekt, ktorý čelí oprávnenej kritike. Politici vo väčšine európskych krajín nemajú odvahu na realizáciu reforiem potrebných na zvýšenie ich konkurencieschopnosti a takisto si za to zaslúžia kritiku. viac »

img
img08.08.2014  Daňová kontrarevolúcia

Júl a august sú ministerstvami veľmi obľúbené ako mesiace, kedy úradníci veľmi radi predkladajú často zásadné a rozsiahle zmeny, nezriedka sa spoliehajúc na to, že dovolenky a zdanlivá uhorková sezóna exekutívy uspí pozornosť všetkých, ... viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri