Novinky

img
img23.03.2015  Podnikateľskí anjeli pomáhajú začínajúcim podnikateľom

Podľa údajov prvej siete neformálnych investorov, ktorou je Klub podnikateľských anjelov Slovenska (KPAS), sa naň od jeho vzniku v roku 2011 do konca roku 2014 obrátilo 828 záujemcov o kapitál. Z nich 97 prešlo kvalitatívnym filtrom a prezentovalo... viac »

img
img23.03.2015  Svet je naruby, úroky sú pod nulou

Je množstvo vecí, ktoré v živote berieme ako dané, pretože sme ich nikdy nepoznali inak. Iste budete súhlasiť, že medzi ne patrí očakávanie, že ak naše peniaze zanesieme do banky, banka nám z nášho vkladu vyplatí úrok za to, že má naše peniaze k ... viac »

img
img20.03.2015  Startupmánia

Startup je pojem, ktorý si v posledných rokoch našiel miesto v slovenskom jazyku a úspešne z neho vytláča pôvodné označenie pre začínajúceho podnikateľa. Startup, startupista, startupová scéna, startupová stratégia, startupová investícia, ... viac »

img
img13.03.2015  Slovak Business Agency chce zlepšovať podnikateľské prostredie

Návratné finančné podporné nástroje, ako sú zvýhodnené úvery či investície do základného imania, nenávratné formy podpory v podobe grantov na nákup technológií či podporu vývoja a inovačných aktivít sú len niektoré z priorít Slovak Business Agency... viac »

img
img12.03.2015  Dnes sa v Bratislave konalo 2. zasadnutie Generálnej rady Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťom zasadnutia bol Branislav Šafárik, generálny riaditeľ Sovak Business Agency, s ktorým členovia GR ZPS diskutovali o existujúcich a pripravovaných nástrojoch SBA na podporu podnikania. viac »

img
img09.03.2015  Príďte na Slovak venture capital forum

Hľadáte investora pre svoj startup? Chcete sa dozvedieť, čo sa práve deje na trhu slovenských nápadov s domácim kapitálom? Pozývame vás na odborné fórum, kde budete mať možnosť odprezentovať svoj projekt a vypočuť si inšpiratívnu panelovú diskusiu... viac »

img
img20.02.2015  Komisia poslednej šance

Šéf Európskej komisie Jean-Claud Juncker vystúpil tento týždeň na pôde Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru. Prihovoril sa zástupcom zamestnávateľov, odborov a mimovládneho sektora zo všetkých 28 členských krajín únie, vrátane nás ... viac »

img
img19.02.2015  Ako presadzovať záujmy v Bruseli?

Účastníkmi debaty spolu s prezidentom ZPS budú poslanci Európskeho parlamentu, zástupcovia ministerstiev, Národnej rady SR, experti z oblasti public affairs a európskych politík, zástupcovia podnikateľských a záujmových združení a iní. viac »

img
img16.02.2015  O osude Grécka rozhodne jeho postoj k reformám

Ďalšie dejstvo gréckej drámy má tentokrát jasný začiatok a koniec, pretože je ohraničené dvomi dôležitými dátumami. Prvým je 25. január, deň víťazstva radikálnej ľavicovej strany Syriza v gréckych parlamentných voľbách... viac »

img
img02.02.2015  Špirála nezmyselných opatrení

Politici majú úplne iný rebríček priorít než podnikatelia. Na tie isté problémy sa pozerajú z diametrálne odlišných uhľov pohľadu a prístup k nim, ako aj k ich riešeniam, je ovplyvňovaný úplne iným druhom motivácií, ktorým sú jedni i druhí vystavení. viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri