Novinky

img
img20.02.2015  Komisia poslednej šance

Šéf Európskej komisie Jean-Claud Juncker vystúpil tento týždeň na pôde Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru. Prihovoril sa zástupcom zamestnávateľov, odborov a mimovládneho sektora zo všetkých 28 členských krajín únie, vrátane nás ... viac »

img
img19.02.2015  Ako presadzovať záujmy v Bruseli?

Účastníkmi debaty spolu s prezidentom ZPS budú poslanci Európskeho parlamentu, zástupcovia ministerstiev, Národnej rady SR, experti z oblasti public affairs a európskych politík, zástupcovia podnikateľských a záujmových združení a iní. viac »

img
img16.02.2015  O osude Grécka rozhodne jeho postoj k reformám

Ďalšie dejstvo gréckej drámy má tentokrát jasný začiatok a koniec, pretože je ohraničené dvomi dôležitými dátumami. Prvým je 25. január, deň víťazstva radikálnej ľavicovej strany Syriza v gréckych parlamentných voľbách... viac »

img
img02.02.2015  Špirála nezmyselných opatrení

Politici majú úplne iný rebríček priorít než podnikatelia. Na tie isté problémy sa pozerajú z diametrálne odlišných uhľov pohľadu a prístup k nim, ako aj k ich riešeniam, je ovplyvňovaný úplne iným druhom motivácií, ktorým sú jedni i druhí vystavení. viac »

img
img23.01.2015  Koniec "Kuby bez slnka"

Príbeh zrodu, krátkej existencie a zániku milionárskej dane vo Francúzsku je v mnohých ohľadoch mimoriadne poučný a preto si zaslúži oveľa viac pozornosti než sa mu doteraz dostáva. Táto myšlienka sa stala predmetom opakovanej kritiky aj ... viac »

img
img12.01.2015  V krajine absurdných zákonov

Stojaté vody obdobia ešte pred sviatkami a tesne po nich rozvírila kampaň podnikateľa Radima Jančuru, ktorý zaplatil desiatky billboardov a dal na ne napísať: Vitajte v kraji korupcie a klientelizmu. A aby neboli pochybnosti, o koho konkrétne ide,... viac »

img
img03.01.2015  V tomto roku neočakávame zlepšenie podnikateľského prostredia

Podľa prezidenta ZPS Jána Oravca by k zlepšeniu podnikateľského prostredia pomohlo upustenie od princípu uplatňovania kolektívnej viny. viac »

img
img02.01.2015  Poznáme výsledky ankety Byrokratický nezmysel roka 2014

Z desiatich nominovaných kandidátov získalo prvé miesto v rebríčku o anticenu opatrenie nariaďujúce podnikateľom uhradiť pomerne vysoký poplatok súdu pri úpadku firmy, ktorá krachuje práve preto, že nemá dostatok peňazí. ... viac »

img
img19.12.2014  Pomôžte vykrútiť krk byrokracii

Čo poviete napríklad na tento nezmysel: taxík s koncesiou pre Bratislavský kraj môže zaviesť zákazníka z Bratislavy do Nitry, ale nemôže vziať iného zákazníka späť do Bratislavy, ak nemá aj koncesiu z Nitrianskeho kraja. ... viac »

img
img15.12. 2014  Ekonomika v roku 2014: nič nové

Do historických análov vývoja slovenskej ekonomiky sa rok 2014 zapíše ako rok, ktorý v zásade nepriniesol nič prelomové. Teda rok, v ktorom sa nezmenila žiadna z jej základných charakteristík. Aj v roku 2014 zostala slovenská ekonomika súčasťou ... viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri