Novinky

img
img07.08.2015  Podnikatelia v rade pre výskum? U nás by nemal šancu ani Steve Jobs!

Do rady, ktorá má u nás koordinovať vedu a výskum s prepojením na potreby praxe, hľadá ministerstvo školstva v týchto dňoch zástupcov súkromného sektora. Spomedzi nominantov podnikateľských združení a zväzov, ale aj jednotlivých firiem, ... viac »

img
img14.07.2015  Gréckej ekonomike nepomôže ani prijatie všetkých reforiem

Súčasná situácia dáva za pravdu postoju Združenia podnikateľov Slovenska (ZPS) spred piatich rokov, v ktorom združenie vyzývalo politikov, aby prijali rázne riešenie, teda aby neodsúhlasili poskytnutie ďalších peňazí už vtedy príliš zadlženému Grécku viac »

img
img13.07.2015  Škodlivé snahy o turbointegráciu

Veľa sa už popísalo o tom, že problémom Grécka je euro. Je to pravda, ale len čiastočne. Euro v gréckej dráme naozaj zohráva podstatnú úlohu. Ale prapríčina toho, prečo je euro dôležitým ohnivkom v reťazi dnešných problémov gréckej ekonomiky, je ... viac »

img
img10.07.2015  Lídri EÚ premárnili päť "gréckych" rokov

Mimoriadne summity EÚ zvolávané do Bruselu na poslednú chvíľu. Rokovania lídrov členských krajín EÚ dlho do noci o návrhoch, ktoré im boli predkladané priamo na rokovaní. Rozchod zúčastnených v skorých ranných hodinách s konštatovaním, že ešte bude.. viac »

img
img25.06.2015  4. zasadnutie Generálnej rady Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťami 4. zasadnutia Generálne rady Združenia podnikateľov Slovenska boli Andrej Danko, predseda Slovenskej národnej strany a Václav Hřích z agentúry AKO. viac »

img
img18.06.2015  Vyhodnotili projekt Mladý inovatívny podnikateľ 2015

Absolútnym víťazom a laureátom hlavnej ceny v rámci projektu Mladý inovatívny podnikateľ 2015 sa stala Bianka Bodnárová zo spoločnosti Aenea, s.r.o. Rozhodla o tom odborná porota, ktorá vyberala z piatich finalistov. viac »

img
img16.06.2015  Poznáme víťazov súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2015

Absolútnou víťazkou a laureátkou hlavnej ceny sa stala Ing. Bianka Bodnárová, spoločnosť Aenea, s.r.o. viac »

img
img15.06.2015  Dereguluj a panuj

Keď sa v zložení novej Európskej komisie objavil post silného podpredsedu pre lepšiu reguláciu, mnohým začali blikať varovné kontrolky. Hádam nebude táto komisia zastávať nepokryte propodnikateľské a deregulačné postoje? viac »

img
img12.06.2015  Grécko nezachráni ani paralelná mena

Do nekonečných rokovaní medzi EÚ a Gréckom prišlo konečne aké-také oživenie. Je ním diskusia o paralelnej mene. Minister financií Nemecka Wolfgang Schäuble Grécku navrhol, aby popri eure vytvorilo paralelný menový systém. viac »

img
img01.06.2015  Pozvánka na stretnutie s ekonomickými diplomatmi SR v zahraničí

Združenie podnikateľov Slovenska a Slovenská obchodná a priermyselná komora r.k. Žilina v spolupráci s MZV a EZ SR pre Vás pripravili pracovné stretnutia a priame rokovania s ekonomickými diplomatmi SR akreditovanými v zahraničí. viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri