Novinky

img
img03.11.2015  Stanovisko ZPS k návrhu rozpočtu verejnej správy na roky 2016 až 2018

1. Združenie podnikateľov Slovenska (ďalej len ZPS) hodnotí návrh rozpočtu verejnej správy na roky 2016 až 2018 kriticky, najmä pre... viac »

img
img02.11.2015  Závidím škandinávskym krajinám

Jeden deň, dve významné medzinárodné inštitúcie, každá na inej strane Atlantiku, dve povšimnutiahodné publikácie, jedna spoločná téma. Či už náhodou alebo nie, Svetová banka v USA a Organizácia pre hospodársku spoluprácu v Európe zverejnili... viac »

img
img30.10.2015  Zasaďte ranu legislatívnemu Absurdistanu

Podnikáte a aj Vám sa zdá, že naša v našej legislatívnej džungli zdravý rozum už dávno vyhynul? Že žijete v Absurdistane plnom úradníckych hlúpostí? Tak pomôžte pri vyhľadávaní nezmyselných, nelogických, duplicitných, nereálnych, zbytočných, či ... viac »

img
img28.10.2015  3. ročník Mezinárodnej výstavy pre podnikanie a franchising v Bratislave

Miesto stretnutia pre podnikateľov a záujemcov o franchising viac »

img
img09.10.2015  Podnikatelia, nominujte svojho „favorita" na Byrokratický nezmysel roka 2015

Byrokratický nezmysel roka 2015 je súťaž o “anticenu” pre legislatívne opatrenia, ktoré zbytočne komplikujú život podnikateľom na Slovensku. Zámerom projektu je medializovať najväčšie absurdity podnikateľskom prostredí a upozorniť na ne kompetentných viac »

img
img06.10.2015  Stretnutie prezidenta ZPS s veľvyslankyňou Litovskej republiky

Prezident Združenia podnikateľov Ján Oravec sa dnes v sídle ZPS v Bratislave stretol s veľvyslankyňou Litovskej republiky Loretou Zakarevčiené a honorárnym konzulom Litvy v SR Mariánom Meškom. viac »

img
img05.10.2015  Poučenia z kauzy Volkswagen

Čoskoro po prepuknutí „kauzy Volkswagen“ sa ukázalo, že nejde len o Volkswagen, ale o viac automobiliek, možno dokonca všetky, ktoré vyrábajú autá s naftovými motormi. Na tlačovkách si sypú popol na hlavu ich manažmenty, ktoré podvodom obchádzali... viac »

img
img02.10.2015  Tragédia našej konkurencieschopnosti

V najnovšom rebríčku Svetového ekonomického fóra, ktorý porovnáva konkurencieschopnosť 140 krajín sveta, skončilo Slovensko na 67. mieste. Keďže v minuloročnom rebríčku sme skončili o osem priečok nižšie, médiá tohtoročný výsledok prezentovali ako... viac »

img
img24.09.2015  V Bratislave dnes zasadala Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťom 5. zasadnutia Generálnej rady ZPS bol Richard Sulík, predseda strany Sloboda a Solidarita viac »

img
img07.09.2015  Z močiara do svetovej špičky

Keď v auguste Singapur oslavoval 50. výročie svojej nezávislosti, naše médiá sa väčšinou zmohli akurát tak na fotografie z veľkolepého ohňostroja a strohú informáciu, že v roku 1965 tento mestský štát získal nezávislosť od Malajzie. viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri