Novinky

img
img16.03.2016  Debate on Country Specific Recommendations, Tripartite Social Summit, Brussels

Let me share with you with 3 thoughts combining insights from recently published BusinessEurope Reform Barometer 2016 and specific experience with Country Specific Recommendations from my country, Slovakia. viac »

img
img22.02.2016  Natárali nemožné?

Tak tento titulok použil jeden slovenský denník, keď hodnotil volebné programy politických strán v sociálnej a ekonomickej oblasti. Na bulvár naozaj slušný výkon, v kocke vystihnutá podstata programových dokumentov niektorých politických strán. viac »

img
img19.02.2016  Tri kroky k zastaveniu legislatívnej smršte

Dva týždne pred voľbami je ten správny čas poukázať na jednu neradostnú skutočnosť. Voľbami sa síce, menia politické garnitúry, teda aspoň občas, voľby však nemenia nič na legislatívnej smršti, ktorej sú roky vystavovaní podnikatelia. viac »

img
img03.02.2016  V Bratislave dnes zasadala Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťom zasadnutia GR ZPS bol Ján Baránek z agentúry Polis Slovakia, s ktorým členovia GR ZPS diskutovali o aktuálnej situácii na slovenskej politickej scéne pre parlamentnými voľbami v marci 2016... viac »

img
img26.01.2016  Digitálna transformácia slovenských firiem

Aký bude váš podnikateľský svet po roku 2020? Aké príležitosti prinesie jednotný digitálny trh EÚ našim firmám a podnikom a aké sú jeho riziká? Pozývame Vás na sériu konferencii DSM Road Show viac »

img
img25.01.2016  Podnikateľka Slovenska 2015

Ste najlepšia podnikateľka Slovenska alebo ju poznáte? Vyplňte prihlášku. viac »

img
img22.01.2016  Papier znesie všetko

Dokonca aj tvrdenie, že podmienky pre podnikanie sa u nás zlepšujú. S touto radostnou zvesťou prišla vláda na úvod roka hneď na svojom prvom zasadnutí. V správe o stave podnikateľského prostredia v Slovenskej republike hlási splnenie či dokonca... viac »

img
img11.01.2016  2015 a 2016: ako bolo, ako bude

Na začiatku predchádzajúceho roka odznelo aj na tomto mieste želanie, aby sa podnikateľské prostredie v roku 2015 konečne stalo prioritou slovenskej vlády. Nestalo sa. Prejavilo sa to v neriešení dlhodobo narastajúcej byrokracie, vo zvyšovaní ... viac »

img
img04.01.2016  J. Oravec: Podnikatelia očakávajú od vlády rovnaký prístup

Hlavnou domácou udalosťou roka budú parlamentné voľby, z ktorých vzíde nová vláda. Podnikatelia od nej očakávajú zásadnú zmenu kurzu vo vzťahu k podnikaniu. Očakávajú, že nová vláda sa rozlúči s doterajším nerovnakým prístupom k podnikom... viac »

img
img31.12.2015  Rok 2015 bol rokom zhoršovania domácich podmienok pre podnikateľov

Rok 2015 bol rokom zhoršovania domácich podmienok pre podnikanie a taktiež zhoršovania externého prostredia. Podnikateľské prostredie nebolo ani v roku 2015 prioritou slovenskej vlády. Hodnotí uplynulý rok prezident Združenia podnikateľov Slovenska.. viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri