Novinky

img
img07.07.2016  V Bratislave dnes zasadala Generálna rada Združenia podnikateľov Slovenska

Hosťami 4. zasadnutia Generálnej rady Združenia podnikateľov Slovenska boli Martin Klus, poslanec NR SR a Juraj Karpiš, analytik INESS-u, s ktorými členovia GR ZPS diskutovali o Brexite – jeho príčinách a dôsledkoch. viac »

img
img27.06.2016  Držme im palce

Britskí voliči rozhodli. Výsledok svet šokoval. Hystéria však nie je namieste. Británia neodchádza z Európy, odchádza „len“ z Európskej únie. Až opadnú emócie, budú potrebné chladné hlavy na obidvoch stranách, ktoré s rozumom vyrokujú nový model... viac »

img
img10.06.2016  Je Európa dobrým miestom pre podnikanie?

Európa je ešte stále dobrým miestom pre život. Už zďaleka však nie je tak dobrým miestom na podnikanie. Politikom ide hlavne o to, aby občania mali životnú úroveň, s ktorou budú ako ich voliči spokojní. Oveľa menej sa starajú o to, aby boli spokojné viac »

img
img30.05.2016  Pozor, vláda opäť chce viac našich peňazí!

Najprv vedenie našej verejnoprávnej televízie a rozhlasu zistilo, že má málo peňazí a potrebuje ich viac. Potom sa s tým stotožnilo ministerstvo kultúry a pripravilo novelu zákona. A teraz čelíme návrhu na výrazné zvýšenie úhrad za služby ... viac »

img
img17.05.2016  Podnikatelia očakávajú podstatné zlepšenie legislatívneho procesu

Zdĺhavá a nedostatočná vymožiteľnosť práva, množstvo právnych noriem komplikujúcich podnikanie sú brzdou pri skvalitňovaní podnikateľského prostredia na Slovensku. Ani zverejnené programové vyhlásenie vlády nenasvedčuje tomu, že ... viac »

img
img16.05.2016  V Bratislave dnes prebiehalo zasadnutie Generálnej rady ZPS

Hosťom zasadnutia GR ZPS bola p. Mária Kolíková, štátna tajomníčka Ministerstva spravodlivosti SR, s ktorou členovia GR ZPS diskutovali o rôznych témach, najmä o dlhodobo nekvalitnom legislatívnom rámci pre podnikanie a ... viac »

img
img13.05.2016  Čaká nás horúca televízna jeseň

V našom milom verejnoprávnom Rozhlase a televízii Slovenska zistili, že majú málo peňazí. Kto by nemal? Avšak na rozdiel od väčšiny ostatných, či už zamestnancov alebo podnikateľov, ktorí by tiež chceli viac peňazí, je „platenie“ za služby RTVS ... viac »

img
img10.05.2016  Kvalitnejšie výsledky za menej peňazí vo verejnej politike – ako na to?

Prezident ZPS Ján Oravec vystúpi na seminári, ktorý sa v dvoch paneloch zameria na zvyšovanie hodnoty za peniaze vo verejnej politike a na profesionalizáciu a depolitizáciu štátnej služby. viac »

img
img02.05.2016  Ach ten Paríž, ach ten Brusel!

Povzdych v názve sa vzťahuje na moje zážitky z mojej marcovej cesty do Bruselu a z aprílovej cesty do Paríža. Presnejšie z parížskej reštaurácie, z parížskych ulíc a z bruselských rokovacích miestností. viac »

img
img15.04.2016  Ak chce vláda uspieť, musí rozšíriť program

Na svete je ďalšie programové vyhlásenie, v ktorom vláda deklaruje vôľu zlepšovať podnikateľské prostredie. Ani predchádzajúcim vládam nechýbala dobrá vôľa. Ale chýbal im systémový prístup, bez ktorého aj dobré zámery väčšinou zostali len na papieri. viac »

Kolektívni členovia
SKSB
Asociacia Lizingovich Spoločností
ITAS
ZPVVO
Slovenská franchisingová asociácia
 Slovensko – vietnamská obchodná komora
SACKA
SLOVCA
sauno
JCSK
Partneri